افزايش سطح آگاهي از مولفه هاي ارتقا سلامت در جامعه محسوب مي شود

به گزارش روز شنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي فرمانداري البرز، محمد نصيريي در نشست شوراي سلامت شهرستان به ضرورت خود مراقبتي و اقدام همگاني در حفظ سلامت جامعه تاكيد كرد.
وي با تاكيد بر خودمراقبتي به منظور حفظ سلامت و شادابي افراد، به اهميت اين موضوع در سطح ايجاد جامعه اي سالم اشاره و خاطرنشان كرد: اگر سلامت را براي افراد جامعه حق محسوب كنيم، اقدام همگاني به منظور حفظ آن نيز يك وظيفه همگاني به حساب مي آيد و استمرار و برنامه ريزي در اين زمينه نيز نيازمند هماهنگي لازم در سطح شهرستان است.
نصيريي در ادامه با اشاره به در پيش بودن هفته سلامت با شعار غلبه بر ديابت در سال جاري، اضافه كرد: بايد تلاش كرد تا با برنامه ريزي درست، شيوه و فرهنگ زندگي مردم را تغيير داده و نگرش جامعه به منظور ارتقا مولفه هاي سلامت و خود مراقبتي را افزايش دهيم.
به گفته معاون فرماندار البرز، رشد بيماري ديابت بيش از پيش در جامعه مشاهده مي شود و اين مهم در دراز مدت مشكلات و هزينه هاي زيادي را هم براي فرد بيمار و هم براي دولت ايجاد مي كند.
وي در ادامه ضمن تاكيد بر لزوم اجراي بهينه و عملي برنامه هاي هفته سلامت در سال 95، پيگيري جدي دستگاه هاي مرتبط به منظور حل مشكل تصفيه فاضلاب شهري در تصفيه خانه شركت شهر صنعتي البرز را خواستار و خاطرنشان كرد: اگر وظايف دستگاه هاي اجرايي مرتبط در اين حوزه به تفكيك و در غالب مصوبات ابلاغ شده به درستي اجرا شود، اين مشكل در مدت كوتاهي برطرف مي شود.
نصيري يادآور شد: هدايت حجم مناسب از فاضلاب توليد شده به تصفيه خانه البرز و استفاده مناسب از آن، آلودگي زيست محيطي را نيز كاهش داده كه مديريت اين مهم نيز از خواسته هاي به حق شهروندان است.
وي تاكيد كرد: انتظار داريم با توجه به نامگذاري سال جاري از سوي مقام معظم رهبري، مسئولان و اعضاي شوراي سلامت ابتدا به حل معضل فاضلاب شهرستان باور و اعتقاد داشته و در مرتفع كردن آن كوشش كنند.
اين مسوول در پايان ابراز اميدواري كرد كه دغدغه هاي سلامت مردم در شهرستان البرز بيش از گذشته در نظر گرفته شود.
در پايان اين نشست اداره هاي آبفاي شهري، محيط زيست، جهاد كشاورزي، شركت شهر صنعتي البرز و شبكه بهداشت و درمان شهرستان به ارائه گزارش اقدام ها و عملكرد خود در حوزه هاي مختلف پرداختند.
8054

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزايش سطح آگاهي از مولفه هاي ارتقا سلامت در جامعه محسوب مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1992) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا