200هكتار ازباغهاي انار تنگ سياب كوهدشت تخريب شد

به گزارش ايرنا، بهروز بهاورند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: از صبح امروز كارشناسان با رفتن در شهرستان هاي مختلف استان در حال ارزيابي دقيق خسارات وارده به باغها هستند كه ميزان دقيق آن بزودي اعلام مي شود.
وي گفت: بدنبال بارش هاي شديد و سيلاب هاي متعاقب آن با قطع راه هاي ارتباطي روستايي امكان ارتباط با اين منطقه وجود نداشت و از امروز كارشناسان با حضور در منطقه در حال ارزيابي خسارات وارده هستند.
بهاروند يادآور شد: انارستان تنگ سياب كوهدشت با وسعتي هزار و 200 هكتاري از جمله يكي از وسيعترين انارستان هاي كشور به شمار مي رود كه سالانه از ظرفيت 13 هزار تن صادرات برخوردار است.
وي گفت: علاوه بر اين، در منطقه رودبار كوهدشت نيز حدود هزار هكتار از باغهاي سيب اين منطقه دچار آسيب و خسارت هاي جدي در نتيجه سيلاب هاي اخير شده است.
مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي استان لرستان گفت: همچنين حدود 200 هكتار از باغهاي انجير شهرستان پلدختر نيز در نتيجه سيلاب هاي اخير استان لرستان دچار خسارت و آسيب شده است.
بهاورند گفت: بنابر گزارش هاي رسيده، در شهرستان بروجرد نيز باغهاي سيب در منطقه شيخ ميري دچار رانش و خسارت شده اند كه ميزان دقيق آسيب هاي وارده به باغهاي استان با جمعبندي گزارش هاي كارشناسان بزودي اعلام مي شود.
در حال حاضر 52هزار هكتار باغ مثمر و بارور در لرستان وجود دارد كه ساليانه حدود 230هزار تن محصول باغي در اين استان توليد مي شود.
1920//1352/6001

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «200هكتار ازباغهاي انار تنگ سياب كوهدشت تخريب شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1993) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا