توجه ويژه رئيس جمهوري به توسعه نظام حقوقي كشور

به گزارش ايرنا حميدرضا علومي يزدي روز شنبه در نشست شوراي هماهنگي امور حقوقي دستگاههاي اجرايي استان يزد افزود: انتصاب خانم دكتر امين زاده حقوقدان دانشگاهي بعنوان معاون حقوقي رئيس جمهوري، اين پيام را به جامعه حقوقدان كشوري داشت كه دكتر روحاني فراتر از سطح موجود، به توسعه نظام حقوقي كشور توجه دارد.
وي اظهار كرد: اين امر كه به دست همه كارشناسان حقوقي محقق خواهد شد در دولت تدبير و اميد يك اولويت است.
علومي يزدي با بيان اينكه توسعه نظام حقوقي كشور به ارتقاي جايگاه سازماني و ايجاد زير ساختها و استفاده از نظرات حقوقي بستگي دارد گفت: اگر در تصميم‌گيري‌هاي كلان كشور در كنار ملاحظات سياسي، اقتصادي، اجتماعي و غيره ملاحظات حقوقي نيز مد گرفته شود آنگاه حق به معناي واقعي خود بر مي گردد.
مشاور معاون حقوقي رئيس جمهوري افزود: نيروهاي حقوقي در دستگاههاي اجرايي بايد خود را به مباني نظري و عملي دانش بنيان مجهز كنند و نبايد پژوهش ها بدليل اينكه بدرستي نظارت و مديريت نمي شوند تعطيل گردد بلكه بايد در مسير نيازها هدايت شوند.
مشاور معاون حقوقي رئيس جمهوري اظهار كرد: سال گذشته براي نخستين‌بار موفق شديم اولويت‌هاي حقوقي را در جدول اولويت‌هاي مصوب شوراي عطف قرار دهيم و سقف بودجه هاي پژوهشي در مسائل حقوقي نيز مجاز شده است.
وي در مورد قانون دسترسي به اطلاعات آزاد اظهار كرد: اين قانون مصوب دولت قبل بود و در ابهام فرومانده بود، دولت يازدهم آيين نامه اجرايي اين قانون را تصويب كرده و راههاي اجرايي آن هم درحال پيگيري است.
وي اظهار كرد: شفاف سازي و اطلاع يافتن مردم از حقوقشان از اهداف اوليه تصويب اين قانون است.
علومي يزدي در ادامه با بيان اينكه دولت تدبير و اميد منشور حقوق شهروندي را فراموش نكرده است گفت: اسناد متعددي با همكاري دستگاههاي مختلف در زمينه حقوق شهروندي تدوين شده و بخشي از مصوبات هيات وزيران در جهت اين موضوع است.
مشاور معاون حقوقي رئيس جمهوري با بيان اينكه حقوق شهروندي در دست مديران دستگاه هاي اجرايي محقق مي شود تصريح كرد: مصوبه اي در دولت در صيانت از حقوق شهروندي در دستگاههايي اجرايي تنظيم شده است.
ديدار با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد، نشست مشترك با اساتيد حقوق دانشگاههاي استان ، نشست مشترك با اعضاي اتاق بازرگاني از جمله برنامه هاي معاون حقوقي رييس جمهوري در سفر يكروزه به استان يزد است.
2088/ 6197

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توجه ويژه رئيس جمهوري به توسعه نظام حقوقي كشور» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1994) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا