طرح کاشت زرشک بی دانه در مناطق شمالی شهرستان دامغان اجرا شود

استان‌ها > سمنان - فرماندار دامغان علی اصغر مجد روز گذشته در نشست با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در این فرمانداری افزود : تقویت فضای سبز در تمامی مناطق شهرستان باید به عنوان یک الویت مهم و به صورت ویژه پیگیری و دنبال شود

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین وي خاطرنشان كرد : يكي از كارهاي كه منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان بايد اجرا كند طرح مهار سيلاب در شرق شهرستان به عنوان يك موضوع مهم و ضروري است كه واحد آبخيزداري آن اداره در اجراي اين طرح مي تواند ورود پيدا كند.
علی اصغر مجد فرماندار شهرستان دامغان با تاكيد بر اجراي طرح كاشت زرشك بي دانه در مناطق شمالي اين شهرستان گفت : فرمانداري اين شهرستان از اجراي طرح هاي منابع طبيعي و آبخيزداري حمايت مي كند.
وي گفت : منابع طبيعي و آبخيزداري به عنوان يك نهاد حفاظتي بايد نقش و فعاليت خود را در حراست و حفاظت از عرصه هاي منابع طبيعي افزايش دهد و تا دست متجاوزان و سود جويان به اين عرصه ها قطع شود .
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان از اجراي پروژه تعميم ترسيب كربن در 11 روستاي جنوبي شهرستان دامغان به عنوان يكي از پروژه هاي بسيار موفق در اين شهرستان ياد كرد و گفت : توانمند سازي جوامع محلي يكي از اهداف اصلي در اجراي پروژه تعميم ترسيب كربن است كه اهالي اين روستا ها در اجراي هرچه بهتر اين پروژه مشاركت داشتند .
علينقي حيدريان افزود : يكي از فعاليت هاي انجام شده در زير مجموعه اجراي پروژه تعميم ترسيب كربن در دامغان تشكيل صندوق قرض الحسنه خرد محلي است كه تاكنون 670نفر از اهالي در اين صندوق ها عضو شدند كه 400نفر از اين اعضا ء را بانوان تشكيل دادند .
وي سرمايه فعلي اين صندوق ها را 14 ميليارد ريال بيان و اضافهه كرد : در آينده نزديك پروژه تعميم ترسيب كربن در روستاهاي كويري شهرستان شاهرود شامل روستاهاي سطوه ، طرود ، بيدستان و سرحد اجرا خواهد شد.
وي گفت : فرمانداري و ديگر دستگاه هاي اجرايي شهرستان دامغان مي توانند يار و ياور خوبي در اجراي طرح هاي منابع طبيعي و آبخيزداري باشند و انتظار داريم اين همراهي و همكاري ها بيش از گذشته تقويت شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح کاشت زرشک بی دانه در مناطق شمالی شهرستان دامغان اجرا شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2051) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین