همكاري دانشگاه پيام نور با سازمان دارالقرآن

به گزارش روز شنبه ايرنا، كريم نجفي در مراسم امضاء تفاهم نامه بين دانشگاه پيام نور و سازمان دارالقرآن عنوان كرد: در اين دانشگاه حدود 4 هزار عضو هيأت علمي و 750 هزار دانشجو در 520 مركز و واحد در سراسر كشور در حال فعاليت هستند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور، وي با اشاره به 26 نمايندگي در خارج از كشور افزود: اين دانشگاه با سطح گستردگي كه دارد مي تواند زمينه مناسبي براي ترويج فعاليت هاي قرآني در جامعه باشد.
معاون فرهنگي، اجتماعي و دانشجويي دانشگاه پيام نور گفت: دغدغه مقام معظم رهبري (مدظله العالي) كه همواره بر آن تأكيد داشته‌اند و آن بحث محتوايي قرآن است را بايد در بين دانشجويان و اساتيد دانشگاهها گسترش داده و آنها را با محتواي قرآني آشنا كنيم.
معاون فرهنگي، اجتماعي و دانشجويي دانشگاه پيام نور يادآور شد: ما بايد از ظاهر قرآن به عمق آن برسيم و بتوانيم سطح زندگي قرآني را در دانشگاه‌ها و زندگي افراد جامعه پياده كنيم. ما از سازمان‌ها و نهادهاي دانشجويي انتظار داريم كه نيازهاي دانشجويان را در عرصه مفاهيم قرآني رفع كنند، چرا كه آنها قشر فرهيخته جامعه هستند.
وي ادامه داد: ما در هر استاني كرسي‌هاي آزادانديشي داريم كه مي‌توانيم از آنها براي ترويج مفاهيم قرآني بهره ببريم و اميدواريم امسال كه سال اقدام و عمل است بتوانيم به گونه‌اي در مفاهيم قرآني عمل كنيم كه اين مفاهيم در سطح جامعه و در بين قشر دانشجويان عملي شود.

** رئيس جديد پرديس فارابي دانشگاه تهران منصوب شد
غلامرضا جندقي به عنوان رئيس جديد پرديس فارابي دانشگاه تهران منصوب شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه تهران با حكم محمود نيلي احمدآبادي رئيس جديد پرديس فارابي دانشگاه تهران براي مدت سه سال به اين مسئوليت منصوب شده است.
همچنين رئيس دانشگاه تهران، در نامه جداگانه‌اي از زحمات و خدمات سيد محمد مقيمي، رئيس سابق اين پرديس تقدير و تشكر كرده است.
غلامرضا جندقي، استاد تمام گروه مديريت پرديس فارابي است كه دكتراي خود را در رشته آمار حياتي از دانشگاه تورنتو كانادا اخذ كرده و پيش از اين، مفتخر به كسب عناويني چون استاد برتر بين‌المللي دانشگاه تهران، استاد برجسته دانشگاه تهران، پژوهشگر برتر استان قم و استاد برگزيده پرديس فارابي دانشگاه تهران شده است.

** نخستين همايش ملي خشونت كلامي در دانشگاه علامه برگزار شد
نخستين همايش ملي خشونت با حضور استادان، محققان و صاحبنظران اين حوزه در دانشكده ادبيات فارسي و زبان هاي خارجي دانشگاه علامه طباطبايي برگزار شد.
اين همايش به همت پژوهشكده مطالعات ترجمه دانشگاه علامه طباطبائي و با همكاري انجمن زبانشناسي ايران با هدف بررسي و تحليل گفتمان زبان و انديشه و ارائه ساز و كارهاي مرتبط با بكارگيري كلام در رسيدن به مقاصد ارتباطي و نيز بررسي و ارائه يافته هاي ارزشمند استادان و محققان اين حوزه براي انجام برنامه ريزي هاي كلان و انجام تحقيقات و پژوهش هاي كاربردي در اين حوزه برگزار شد.
كوروش صفوي رئيس پژوهشكده مطالعات ترجمه دانشگاه علامه طباطبائي در اين همايش تلاش براي بيرون راندن يك تخصص خاص در جامعه را يكي از محورهاي اين همايش برشمرد و اضافه كرد: با پيوند رشته زبان شناسي با رشته هاي ديگر اين ارتباط را براي حل مسائل و مشكلات جامعه توسعه دهيم.

** توضيحات رئيس كارگروه تاريخ شوراي تحول در مورد اعضاي جديد
رئيس كارگروه تاريخ شوراي تحول و ارتقاي علوم انساني با توجه به انتشار خبر ناقص از انتصاب اعضاي جديد اين كارگروه توضيحي را در اين باب ارائه كرد.
رئيس كارگروه تاريخ شوراي تحول و ارتقاي علوم انساني با توجه به انتشار خبر ناقص از انتصاب اعضاي جديد اين كارگروه توضيحي را در اين باب ارائه كرد و گفت: با توجه به گذشت بيش از سه سال از تشكيل كارگروه و عدم حضور برخي از اعضا به دلايل مختلف مانند فرصت مطالعاتي و بعد مسافت و عدم پشتيباني و مشكلات شخصي و نيز رحلت مرحوم دكتر آيينه­وند، كارگروه افزون بر هفت عضو كنوني خود، 16 نفر را به عنوان اعضاي جديد به صحن اصلي شوراي تحول پيشنهاد داد.
حجت الاسلام محسن الويري ادامه داد: اين 16 نفر مركب بود از 15 تن از اعضاي محترم هيئت علمي دانشگاه‌ها و يك نفر به نمايندگي از انجمن تاريخ­پژوهان حوزه علميه قم كه در حقيقت سمت نمايندگي گروه‌هاي تاريخ در مؤسسات آموزش عالي حوزه علميه قم را داراست.
وي با بيان اين مطلب كه كارگروه طي نامه­اي رسمي از همه كساني كه شرايط عضويت در گروه را دارند دعوت به عمل آورده بود، اظهار كرد: تعدادي از اعضاي جديد با همين روش به كارگروه پيوسته­اند و معيار گزينش اين افراد افزون بر داشتن شرايط عمومي مانند داشتن رتبه دانشياري، پوشش دادن به همه رشته­هاي تاريخ و پوشش نسبي دادن به همه استان‌ها بوده است.
رئيس كارگروه تاريخ شوراي تحول و ارتقاي علوم انساني گفت: وظيفه خود مي­دانم از حسن نظر و نگاه همدلانه همه اعضاي صحن اصلي شوراي تحول براي تصويب پيشنهاد كارگروه بدون هيچ تغييري در آن تشكر كنم.
به گزارش روابط عمومي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، رئيس كارگروه تاريخ شوراي تحول و ارتقاي علوم انساني با اشاره به اين مطلب كه فهرست اعضاي جديد در برخي از پايگاه‌هاي اطلاع­رساني به صورت ناقص منتشر شده است، گفت: به نوبه خودم و از طرف كساني كه اين خبر را به صورت ناقص منتشر ساختند از اعضاي معزز جديد كارگروه عذرخواهي مي­كنم.
فراهنگ**9187**1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همكاري دانشگاه پيام نور با سازمان دارالقرآن» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2053) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا