نمردیم و یک دربی واقعی دیدیم

گل‌ها و گلوله‌هاي پرسپوليس

نمردیم و یک دربی واقعی دیدیم

شنبه 28 فروردین 1395 0

فوتبال ایران - درباره نتیجه بازی می‌توانیم دیرتر بحث کنیم. محور اصلی بحث اما باید این باشد‌؛ خود بازی. خود دربی. خود آنچه در ورزشگاه آزادی اتفاق افتاده و از نظر ما تاریخ دربی دگرگون شده است...

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ اين خود ما بوديم كه هميشه از كيفيت بد دربي غُر مي‌زديم. اين ما بوديم كه هميشه يك پاي تمام غرولندها بوديم. اين ما بوديم كه از همه چيز گلايه داشتيم اما ديروز انگار كه دربي تهران مثال خواب و خيال بود.
گويي توهم‌زده شده بوديم. انگار خواب مي‌ديديم. آخر اين چه بود؟ واقعاً دربي بود؟

ما شاهد يكي از بهترين دربي‌ها تاريخ بوديم. خدا را شكر‌؛ نمرديم و يك دربي واقعي هم ديديم. خدا را صد هزار مرتبه شكر كه زنده مانديم و يك بازي پربرخورد، تاكتيكي و ناب را از هر دو تيم ديديم.

بله‌؛ پرسپوليس تيم برتر ميدان بود. در نيمه اول اين پرسپوليس بود كه به بازي سرعت داد. در دقيقه 5 هم به گل رسيد. اين يكي سريع‌ترين گل‌هايي بود كه در تاريخ تمام دربي‌ها به ثمر رسيد‌؛ اين يكي از بهترين دربي‌هايي بود كه وقتي يكي از دو تيم گل زد عقب نكشيد.

اين بار پرسپوليس به عنوان زننده گل اول‌؛ بازي را به جلو هدايت كرد. اين تيم براي گل‌هاي بعدي عطش داشت. استقلال هم هرگز يكسره دفاع نكرد. اگرچه استقلال عملاً خط هافبك نداشت و مدافعاني پراشتباه داشت اما فوتبال بازي مي‌كرد اما اين تيم هم زير توپ نمي‌زد.

گل دوم را كه مهدي طارمي زد گفتيم ديگر اين دربي تمام شد. ديگر هر دو تيم احساسي بازي مي‌كنند اما همچنان شاهد يك فوتبال اساسي بوديم.
بايد بگوييم افسوس بسيار مي‌خوريم براي مهدي طارمي‌؛ او اگر براي زدن ضربه پنالتي عجله نمي‌كرد و اين وظيفه را به يك نفر ديگر مي‌سپرد بازي حتي شكل و شمايل ديگري پيدا مي‌كرد.
آن پنالتي حتي مي‌توانست به قيمت فروپاشي پرسپوليس منجر شود اما در نيمه دوم باز هم پرسپوليس را در قامت يك تيم هجومي ديديم. تيمي كه بهترين دفاع از گل‌هاي زده را در حمله به دروازه استقلال مي‌دانست و برانكو چه سياست خوبي اتخاذ كرد.

آري استقلال بازي را باخت اما منهاي رقم خوردن نتيجه بايد اعتراف كنيم برنده اين دربي هر دو تيم استقلال و پرسپوليس بودند.
از هر دو تيم بابت اين بازي زيبا و پرگل و جذاب متشكريم. ديدن 6 گل در دربي از آن اتفاقاتي است كه شايد هر 40 سال يك بار رخ بدهد.
دربي تهران دست‌كمي از بهترين نمونه‌هاي خارجي نداشت. دست هر دو تيم درد نكند.

پرسپولیس


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نمردیم و یک دربی واقعی دیدیم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2069) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی