رانیری: قبلاً این فرصت را در یونان سوزانده‌ام!

تجربه‌هاي تلخ مربيگري ملي و درس عبرت براي مربي لستر

رانیری: قبلاً این فرصت را در یونان سوزانده‌ام!

شنبه 28 فروردین 1395 0

فوتبال جهان - کلودیو رانیری به لستر اطمینان داده است که از سمت خودش کناره‌‌گیری نمی‌کند تا به تیم ملی ایتالیا برود.

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ در ميان مربيان ايتاليايي در حال حاضر موفق‌تر از «كلوديو رانيري» كسي نيست كه بتواند جاي آنتونيو كونته را در تيم ملي ايتاليا بگيرد.

او كه با لستر‌سيتي در آستانه يك قهرماني شگفت‌انگيز در ليگ برتر انگليس است، در عرصه ملي اما مربي خوش‌اقبالي نبوده و آخرين تجربه‌‌اش كه به تيم ملي يونان بازمي‌گردد، تنها به اندازه 4 بازي به طول انجاميد و بعد از باخت خانگي برابر جزاير فارو كه در رده صد و هشتاد و هفتم دنيا قرار دارد، اين مربي اخراج شد اما در بحبوحه اين گمانه‌زني‌ها رانيري به لستر اطمينان داده است كه از سمت خودش كناره‌‌گيري نمي‌كند تا به تيم ملي ايتاليا برود، چرا كه هنوز هم ناكامي‌‌اش در تيم ملي يونان را به خاطر دارد.

جدايي آنتونيو كونته از تيم ملي ايتاليا در پايان يورو پس از توافق با چلسي، به شايعات زيادي در مورد انتخاب جانشينش دامن زده است. رانيري مي‌گويد: «تيم ملي ايتاليا؟ اين پرونده براي من ديگر بسته شده است. من قبلاً اين فرصت را در يونان سوزاندم.»

قرارداد او با تيم ملي يونان فقط 5 ماه به طول انجاميد. او اين قرارداد را بعد از جام جهاني‌ 2014 و به مدت دو سال امضا كرده بود كه فقط 4 بازي طول كشيد. 3 تا از اين بازي‌ها به شكست انجاميد، از جمله شكست خانگي برابر جزاير فارو كه ديگر جايي براي ادامه كار او باقي نگذاشت؛ شكستي كه جزاير فارو به يونان تحميل كرد، چنان كارنامه كاري رانيري را تحت تأثير خودش قرار داد كه انتخابش به عنوان مربي «روباه‌ها» به جاي نايجل پيرسن با انتقادات شديدي همراه شد اما او خيلي زود اين تيم را با صدرنشيني مداوم به شگفتي‌ساز فصل تبديل كرد و حالا هم فقط 3 پيروزي ديگر لازم دارند تا جام قهرماني را بالاي سر ببرند: «هنوز بازي‌هاي بزرگي را پيش ‌رو داريم، مثل مسابقه با چلسي. در عين حال مي‌خواهيم فاصله 7 امتيازي‌مان با تيم دوم جدول را حفظ كنيم. شنيده‌ام هواداران‌مان براي من در ورزشگاه شعار مي‌دهند. فكر كنم از من تعريف مي‌كنند اما دقيقاً نمي‌دانم چه مي‌گويند، چون انگليسي‌ام اينقدرها خوب نيست. مي‌شنوم كه اسمم را فرياد مي‌زنند و بعدش چيز ديگري مي‌گويند كه اميدوارم تعريف و تمجيد از من باشد!»


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رانیری: قبلاً این فرصت را در یونان سوزانده‌ام!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2071) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی