كره شمالي: سكوت آمريكا در برابر «اسرائيل اتمي» استاندارد دوگانه است

به گزارش ايرنا، كره شمالي مي گويد به همين خاطر نيروي بازدارندگي تسليحاتي هسته اي خود را براي مقابله با اين تهديدها تقويت كرده و آماده است در صورت بروز هر گونده تهديدي از خود دفاع كند.
پيونگ يانگ تصريح كرده است كه اگر اين تهديدها نبود لزومي هم نداشت كه كره شمالي براي دفاع از كيان خود به سمت ساخت اين سلاح ها برود.
كره شمالي افزود: ما در معرض تهديد قرار داريم. آمريكا در نزديكي مرزهاي ما رزمايش برگزار مي كند و مي خواهد آماده حمله به كره شمالي باشد. در چنين شرايطي وضعيت براي پيونگ يانگ مطلوب نيست و اين كشور مجبور است براي دفاع از خود سلاح اتمي داشته باشد.
خبرگزاري كره شمالي امروز گزارش كرد كه نيروي اتمي و تسليحات هسته اي ما يك تهديد نيست. يك ابزار دفاعي براي دفاع از ملت و كشور در مقابل حملات هسته اي و مصائب اتمي است كه آمريكا متوجه كره شمالي مي كند.
اين گزارش تاكيد كرده كه هر چقدر توان و قدرت هسته اي تسليحاتي كره شمالي قوي تر شود به همان نسبت خطر تجاوز و جنگ دشمن با اين كشور كاهش مي يابد و نيروي بازدارنده قوي در برابر بدخواهان شكل مي گيرد.
كره شمالي افزوده است كه چطور مي شود آمريكايي ها در برابر سناريوي هسته اي شدن تسليحاتي رژيم اسرائيل سكوت مي كنند اما از كره شمالي مي خواهند برنامه هسته اي خود را كنار بگذارد. اين سياست دوگانه كاربرد ندارد.
خبرگزاري كره شمالي در گزارش خود‌ آورده است: آمريكا با برگزاري رزمايش شبه جنگي منطقه را به عرصه جنگ و نبرد تبديل كرده است و با باج خواهي هاي نظامي و هسته اي خود كره شمالي را تهديد مي كند.
كره شمالي بر اين باور است كه آمريكا نزديك به نيم قرن است در شبه جزيره كره تسليحات هسته اي مستقر كرده و رزمايش هاي هسته اي برگزار مي كند و هدفش سرنگوني رژيم پيونگ يانگ است.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كره شمالي: سكوت آمريكا در برابر «اسرائيل اتمي» استاندارد دوگانه است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2112) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا