استاندار قزوين نسبت به توسعه بيابان در آبيك و بويين زهرا هشدار داد

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي استانداري قزوين، فريدون همتي روز شنبه در بازديد از كانون بياباني جنوب آبيك، افزود: مديريت و ساماندهي كانون بياباني اين منطقه نيازمند نگاه ويژه مسئولان و حمايت هاي ملي است.
به گفته وي، نكته حائز اهميت آنست كه هم اكنون اين منطقه به كانون پديده گرد و غبار تبديل شده كه علاوه بر قزوين، استان هاي البرز و تهران را نيز تحت تاثير خود قرار داده است.
استاندار قزوين مساحت اين منطقه بياباني را 100 هزار هكتار اعلام و خاطرنشان كرد: در حال حاضر 55 هزار هكتار از اين مجموعه در وضعيت بحراني قرار دارد كه طي مكاتبه و پيگيري با متوليان دستگاه هاي سازمان هاي حفاظت محيط ريست، جنگل ها و مراتع و نيز وزارت كشور به عنوان يك مساله و معضل ملي در حال پيگيري مي باشد.
همتي موضوع ياد شده را يك مساله ملي دانست كه نيازمند نگاه ويژه مسوولان و تخصيص اعتبارهاي ملي است و اضافه كرد: ساماندهي نشدن مناطق ياد شده علاوه بر مسائل زيست محيطي، بخش كشاورزي استان را نيز با چالش جدي روبرو مي سازد.
نماينده عالي دولت در استان قزوين افزود: هم اكنون كارهاي مطالعاتي مربوط به اين منطقه انجام شده و با مكاتبه معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست، پنج ميليارد ريال به اين مهم تخصيص يافته است.
وي با اعلام اينكه در آينده نزديك نشست مشتركي نيز با حضور مسئولان و مديران سه دستگاه ياد شده برگزار مي شود، ادامه داد: موضوع تامين آب براي احياي اين كانون، به ويژه از محل پساب و كاشت درخت از جمله اقدام هاي اولويت داري است كه در دستور كار قرار گرفته و لازم است از سوي مديران و دستگاه هاي مسئول و ذيربط به طور جدي پيگيري شود.
3013/8054

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قزوين نسبت به توسعه بيابان در آبيك و بويين زهرا هشدار داد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2113) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا