مشاركت بنياد بركت در ساخت بيمارستاني در استان گلستان

به گزارش ايرنا ازبنياد بركت، اين بيمارستان داراي بخش‌هاي آي سي يو، سي سي يو، ان آي سي يو ، زايشگاه، جراحي داخلي ، اطفال و زنان بوده و با بهره‌برداري از آن براي حدود 200 نفر اشتغالزايي شده است.
اسرافيل وزيري، فرماندارمينودشت با اشاره به مشاركت بنياد بركت درساخت اين بيمارستان گفت: وزير بهداشت ودرمان نيز قول تجهيز كامل اين بيمارستان تا يك ماه آينده را داده است.
وي گفت: با بهره‌برداري كامل از اين بيمارستان مردم مينودشت و ديگرشهرهاي استان گلستان از خدمات آن بهره‌مند مي‌شوند.
فرماندارمينودشت افزود: حضور پزشكان متخصص دراين بيمارستان،مردم اين شهرستان را از مراجعه به بيمارستان‌هاي شهرستان گنبدكاووس بي‌نياز خواهد كرد.
به موجب تفاهم‌‌نامه‌اي كه در سال 1394 ميان ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) و وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكي براي تكميل و ساخت 10 بيمارستان با ظرفيت 1000 تخت در مناطق محروم كشور به امضا رسيد، مقرر شد عمليات تكميل بيمارستان‌هاي نيمه‌تمام كه از 5 تا 70 درصد پيشرفت فيزيكي داشته‌اند طي دو سال به اتمام برسد.
تفاهم‌‌‌نامه‌ فوق كه به منظور ارتقاي سلامت محرومان كشور و حمايت از برنامه‌هاي درماني دولت در مناطق محروم با پي‌گيري ومساعدت رئيس ستاداجرايي فرمان امام راحل اجرايي شده، در راستاي اجراي فرامين ابلاغي سياست‌هاي كلي سلامت از سوي مقام معظم رهبري «مدظله‌العالي» است.
بيمارستان 155تخت‌خوابي مينودشت نيز كه عمليات ساخت آن با 69 درصد پيشرفت فيزيكي و به دليل كمبود منابع مالي نيمه‌تمام مانده بود، با اعتبار مورد نياز 255 ميليارد ريال در فهرست ده بيمارستان اين تفاهم‌نامه قرار گرفت تا با مشاركت و مساعدت بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) تكميل و آماده‌ي بهره‌برداري شد.
اين بيمارستان امروز با حضور وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي افتتاح شد.
اجتمام**3377**1724

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاركت بنياد بركت در ساخت بيمارستاني در استان گلستان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2118) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا