آغاز جشنواره موسيقي نواحي از 17 ارديبهشت

به گزارش روز شنبهٔ گروه فرهنگي ايرنا، احمد صدري در اين زمينه گفت: در اين‌باره بايد بگويم كه فارغ از هر موضوعي نياز را بر تعامل با مسئولان ديدم چراكه كمك به جريان موسيقي نواحي ايران سبب مي‌شود كه مسئولان توجه بيش تري به اين موضوع مهم فرهنگي داشته باشند.
عضو شوراي سياستگذاري اين دوره از جشنوارهٔ موسيقي نواحي دربارهٔ‌كيفيت اين دوره از جشنواره، گفت: امسال با توجه به حضور مشاوراني كه در هر منطقه براي بررسي آثار پيش از ارسال به دبيرخانهٔ جشنواره وجود داشت و همچنين پس از جلسه هاي متعددي كه شوراي سياستگذاري و هيئت داوران جشنواره انجام دادند، در مجموع هيئت داوران به اين نتيجه رسيد كه در اين دوره آثار رسيده به جشنواره را با دو شاخصهٔ اصلي بررسي كند.
وي افزود: اين در حالي است كه اصالت محتواي موسيقي ارسالي از هر منطقه و همچنين حفظ روايت‌ها و اصالت تكنيك‌هاي اجرايي، از مهم‌ترين شاخصه‌هاي داوري آثار نهمين جشنوارهٔ موسيقي نواحي است.
صدري دربارهٔ نحوهٔ معرفي نفرهاي برتر اين دورهٔ جشنواره نيز توضيح داد: در اين دوره پس از بررسي نظرهاي اعضاي هيئت داوران و جلسه هايي كه داشتيم، به اين نتيجه رسيديم كه در اين دوره افراد و آثار را فقط با عنوان «اثر برگزيده» در پايان جشنواره معرفي كنيم. در واقع در جشنوارهٔ امسال افراد به صورت برگزيدگان اول، دوم و سوم معرفي نخواهند شد؛ اما ممكن است تعداد اثرهاي برگزيده بيش از يك نفر و يك اثر باشد.
نهمين دورهٔ جشنوارهٔ موسيقي نواحي ايران با دبيري ايرج نعيمايي، از 17 تا 21 اردي بهشت ماه سال جاري در شهر كرمان برگزار مي‌ شود.
فراهنگ**3067**1569

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز جشنواره موسيقي نواحي از 17 ارديبهشت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2128) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا