امين زاده: اقتصاد مقاومتي امنيت فعالان اقتصادي را محقق مي كند

به گزارش ايرنا، الهام امين زاده روز شنبه در نشست فعالان اقتصادي و اعضاي اتاق بازرگاني استان يزد اظهار كرد: اقتصاد و حقوق دو حوزه متصل به يكديگر هستند و اگر از هم فاصله بگيرند ضربه خواهيم خورد.
وي با تاكيد بر اينكه امروزه دانش به عنوان ثروت مطرح است افزود: دولت يازدهم به دنبال سادگي، شفافيت قوانين و ثبات حقوقي است و هر چه فعاليت هاي اقتصادي دانش بنيان شود به موفقيت بيشتري مي رسيم.
معاون رئيس جمهوري گفت: كشورمان با توجه به مواردي از جمله كاهش محسوس قيمت نفت اكنون هدف آماج يك جنگ اقتصادي است كه در اين جنگ محكوم به پيروزي هستيم.
امين زاده با بيان اينكه سالانه 25 ميليارد دلار واردات قاچاق و تجارت زيرزميني بدون پرداخت ماليات در كشور مواجه هستيم افزود: اين موضوع مشكلات عديده اي براي توليدكنندگان كشورمان ايجاد كرده است.
وي به تشكيل يك تيم اقتصادي در معاونت حقوقي رياست جمهوري اشاره و خاطر نشان كرد: صاحبان صنايع و فعالان اقتصادي بخش خصوصي براي بهبود اوضاع اقتصادي كشور مشكلات خود را به اين معاونت اطلاع ‌رساني كنند.
معاون رئيس جمهوري نگاه حمايتي دولت به بخش خصوصي را يادآور شد و افزود: تيمي متشكل از نمايندگان سه‌ قوه تشكيل شده تا خلأهاي قانوني و موارد مشكل ساز در فضاي كسب و كار را مورد بررسي و بازنگري قرار دهد.
استاندار يزد نيز در اين نشست با اشاره به 30 مورد مشكل احصاءشده صنايع و واحدهاي توليدي استان يزد در كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد، توجه بيشتر نهادهاي بالادستي براي رفع اين مشكلات را خواستار شد.
سيدمحمد ميرمحمدي افزود: 12 برنالمه ملي، 60 طرح و 250 پروزه در بخش اقتصاد مقاومتي در اختيار بخش خصوصي است كه از اين ظرفيت مي توان به نحو مطلوبي استفاده كرد.
وي عمده مشكل فعالان اقتصادي در استان يزد را بدهي هاي معوق بانكي عنوان و اضافه كرد: بيش از 70 درصد مشكلات واحدهاي صنعتي استان به اين موضوع بازمي گردد كه بايد براي رفع آن چاره انديشي شود.
در اين نشست شماري از اعضاي اتاق بازرگاني و فعالان اقتصادي استان يزد نيز به بيان مشكلات حوزه متبوع خود از جمله بدهي هاي بانكي و ماليات بر ارزش افزوده پرداختند.
7532/ 6197

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امين زاده: اقتصاد مقاومتي امنيت فعالان اقتصادي را محقق مي كند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2129) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا