سرما بيش از سه هزار ميليارد ريال به باغ هاي استان اردبيل خسارت زد

مسعود امامي يگانه روز شنبه در جلسه مقابله با بحران سرما زدگي و بلاياي طبيعي استان افزود: اين ميزان خسارت در جريان بارش برف در فروردين ماه جاري و سرمازدگي به باغ هاي استان اردبيل وارد آمده است.
وي با بيان اينكه مقابله با اين معظل كه هر سال به نوعي در استان بروز مي كند ضروري است ، افزود: تيمي ويژه و تخصصي متشكل از كارشناسان خبره جهاد كشاورزي ، پارك علم و فن آوري ، مركز تحقيقات ، آموزش كشاورزي ، منابع طبيعي و اساتيد دانشگاه در زمينه بررسي بحران ناشي از حواث غير مترقبه در استان تشكيل شده است.
او گفت: اين تيم تخصصي با مديريت جهاد كشاورزي با تشكيل جلسات ماهانه راهكارهاي لازم را براي مقابله با سرمازدگي و ديگر حوادث غير مترقبه اتخاذ و در استان اجرايي مي كند.
وي اظهار كرد: بررسي هاي اوليه اين تيم ويژه نشان مي دهد كه برنامه تغيير الگوي كشت باغ هاي استان بايد در كمترين زمان ممكن تدوين و به مرحله اجرا گذاشته شود و مراكز تحقيقاتي ارقام مقاوم به سرما و ارقام دير گل درختان ميوه را جايگزين ارقام حساس به سرما و زود گل كرده و از بروز خسارت هاي حتمي و شديد در سال هاي آينده پيشگيري كنند.
به گزارش ايرنا از روابط عمومي جهاد كشاورزي اردبيل ، امامي افزود: صندوق بيمه محصولات كشاورزي در حال تعيين خسارت هاي وارده به باغداران است و پس از ارزيابي دقيق ميزان و درصد خسارت هاي وارده به باغداران اقدام به پرداخت خسارت خواهند كرد.
6018/6016

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرما بيش از سه هزار ميليارد ريال به باغ هاي استان اردبيل خسارت زد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2131) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا