وادا برای اجرای پیشنهاد كمیته بین المللی المپیك به دو سال فرصت نیاز دارد

به گزارش ایرنا از رویترز، كریگ ردی رئیس وادا گفت:‌ نهادهای حاكم بر رشته های ورزشی كه می خواهند وادا موارد دوپینگ را شناسایی و مجازات كند، باید دو سال صبر كنند.
ردی گفت: نمی توان كل نظام ضد دوپینگ را در یك دوره كوتاه تغییر داد. اقداماتی برای پی بردن به اینكه چه سرمایه ای برای این كار لازم است، در دست انجام است.
وی افزود:‌ مسائل زیادی در مورد تمهیدات فنی و ترتیبات سیاسی وجود دارد كه ما روی آنها كار می كنیم و اگر طبق پیشنهاد كمیته بین المللی المپیك پیش برود، تا قبل از سال 2018 محقق نخواهد شد.
در ماه دسامبر، كمیته بین المللی المپیك بدنبال سلسله رسوایی های دوپینگ در دو و میدانی و سایر رشته های ورزشی، سیاست عدم تحمل خود را در مقابله با دوپینگ تكرار و برنامه ای را برای ایجاد تغییر پیشنهاد كرد.
این پیشنهاد شامل ایجاد یك سازمان جدید و مستقل آزمایش تحت رهبری وادا است. آی او سی توصیه كرد كه نهادهای ورزشی عملیات كنترل دوپینگ خود را به این سازمان جدید واگذار كنند.
كمیته بین المللی المپیك همچنین پیشنهاد كرد تمام مجازات ها در دادگاه عالی ورزش انجام شود و فدراسیون ها بین المللی ورزشی و دولت ها، كه 50 درصد شركای وادا هستند، بودجه این فرایند را تامین كنند.
فدراسیون وزنه برداری اروپا در كنگره سالانه هفته گذشته خود به اجماع رای داد كه این ورزش براساس پیشنهاد آی او سی، باید استقلال پیدا كند.
اما فدراسیون های قاره ای نمی توانند سیاست جهانی را تعیین كنند.
ردی گفت: اگر فدراسیون های بین المللی نخواهند به ما ملحق شود، طرح كمیته بین المللی المپیك موثر نخواهد شد.
فدراسیون بین المللی وزنه برداری اعلام كرد كه با توجه به فرصت دو ساله وادا، رای گیری در مورد پیشنهاد نهاد اروپایی در هیئت رئیسه فدراسیون جهانی خیلی زود است.
آتیلا آدامفی دبیركل فدراسیون بین المللی وزنه برداری گفت: در این مرحله از پیشنهاد، همه چیز در سطح خواسته است.
وی افزود:‌ فدراسیون بین المللی وزنه برداری آماده است كه هر پیشنهادی را كه به نفع ورزش باشد بپذیرد. اما فقط در مورد پیشنهادهایی رای گیری می كند كه به دقت شرح داده و نهایی شده است.
آدامفی گفت كه هدف فدراسیون بین المللی وزنه برداری همیشه شناسایی تقلب بوده است ؛ حتی اگر مربوط به بزرگترین به چهره ها در این ورزش باشد.
وی افزود: فدراسیون بین المللی وزنه برداری یكی از معدود فدراسیون های بین المللی است كه ‌برنامه آزمایش خود را به یك كمیسیون مستقل مبارزه با دوپینگ واگذار كرده است. این كمیسیون از وزنه برداری و فدراسیون های ملی كاملا مستقل است.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وادا برای اجرای پیشنهاد كمیته بین المللی المپیك به دو سال فرصت نیاز دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2133) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا