رئيس مجتمع علوم و مطالعات اسلامي: حمايت از فلسطين نماد ظلم ستيزي است

به گزارش ايرنا ، آيت الله عليرضا اعرافي روز شنبه در همايش اسلام و عقلانيت در گرگان، اظهار كرد: ايران در قبال حمايت مستمر از فلسطين دچار آسيب هاي فراوان از جمله تحريم هاي گسترده اقتصادي شد، اما به واسطه قبول همگاني اين باور در دفاع از مردم مظلوم و ستمديده فلسطين، همه اين مشكلات را تحمل كرده و خواهيم كرد.
امام جمعه موقت قم بيان كرد: ابايي از اعلام كمك هاي خود به حماس و گروه هاي مبارز اين كشور اسلامي نداريم، اما راه حل دائمي اين مشكل را نيز بارها اعلام كرده ايم.
وي افزود: چاره حل مشكل فلسطين، برگزاري انتخابات آزاد با حضور همه مردم اين كشور و نظرخواهي از آنان است كه متاسفانه جواب اين خواسته به حق فلسطيني ها از آنان دريغ شده است.
رئيس جامعه المصطفي العالميه به برگزاري اجلاس سران كشورهاي اسلامي در تركيه اشاره كرد و گفت: هدف اصلي از برگزاري اين اجلاس چاره جويي براي حل مشكل فلسطين بود، اما بيانيه شيطنت آميز انتهايي آن و تحركات برخي از كشورها در گسترش ارتباط با اسرائيل، ما را از حل مشكل اين كشور غصب شده، نااميد كرد.
آيت الله اعرافي در ادامه بر لزوم بهره مندي هر چه بيشتر كشورهاي مسلمان از عقلانيت ديني تاكيد كرد و گفت: كشورهاي غربي همه روزه تفكرات فلسفي جديدي ارائه و مطرح مي كنند كه راه مقابله با اين تفكرات، بهره مندي از عقلانيت ديني و اسلامي است.
وي ادامه داد: نمي توان بدون عقل و منطق صحيح در برابر انديشه هاي كشورهاي غربي ايستادگي كرد و حل آن را به دست قضا و قدر سپرد.
7331/1648 /1596

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس مجتمع علوم و مطالعات اسلامي: حمايت از فلسطين نماد ظلم ستيزي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2134) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا