مراسم نكوداشت و تجليل از منيره گرجي/ افتتاح كتابخانه تخصصي زنان

به گزارش ايرنا ازمعاونت امورزنان وخانواده رياست جمهوري؛ نرگس كريمي افزود: معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري درنظردارد درسالي كه آغاز و پايان آن با شميم ياس نبوي (ص) معطر گشته است و در آستانه روز معلم با همكاري و مشاركت كتابخانه ملي ايران مراسم نكوداشت اين بانوي انديشمند و قرآن پژوه و تنها نماينده زن درمجلس خبرگان را با جمعي از فرهيختگان قرآن پژوهان فرهنگيان و فعالان بزرگ و سرافراز و افتخار آفرين جامعه زنان و ايران اسلامي برگزار كند.
وي افزود: هدف از برگزاري اين همايش ارتقا سطح آگاهي، بينش و نگرش جامعه نسبت به ارج نهادن و پاسداشت زنان ارزشمند، فرهيخته و معرفي آنان به نسل امروزي كه اداي احترام از وظايف انساني و اخلاقي هر فردي است و همچنين روشي تربيتي براي آموزش به نسل جوان است را مد نظر دارد.
مشاورايثارگران معاونت زنان و خانواده رياست جمهوري ادامه داد: انتظار مي رود با همياري وهمكاري دستگاه هاي ذيربط و سازمان هاي مردم نهاد اين طرح به شكل ملي و سازمان يافته با شناسايي زنان پيشكسوت فرهنگ ساز و افتخار آفرين عرصه هاي مختلف در سراسر كشور به اجرا درآيد.
كريمي افزود: دراين برنامه از سرديس منيرگرجي رونمايي و سپس آن را در موزه كتابخانه ملي نصب خواهد شد و در ادامه كليپي كه بيانگر سيري در تاريخ زندگي سياسي اجتماعي فرهنگي گرجي كه بيانگرفعاليت ارزشمند وي در سه دوره پيش از انقلاب تا به امروز است براي عموم افراد به نمايش در خواهد آمد، در بخش دوم هم برنامه نشست علمي تخصصي با موضوع زن در قرآن با حضور اساتيد و صاحبنظران برگزار مي شود.
وي خاطرنشان كرد: در اين همايش كتابخانه تخصصي زنان با حضور شهيندخت مولاوردي معاون امور زنان و خانواده رياست جمهوري و صالحي اميري رئيس كتابخانه ملي افتتاح خواهد شد.
اين مراسم روز دوشنبه ٣٠ فروردين از ساعت ٩ صبح تا ١٢ ظهر درمحل سالن حكمت كتابخانه ملي برگزار مي شود.
اجتمام**7268**1724

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مراسم نكوداشت و تجليل از منيره گرجي/ افتتاح كتابخانه تخصصي زنان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2148) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا