بارندگي فردا در استان تهران/اتخاذ تمهيدات لازم در مسيرهاي كوهستاني

به گزارش ايرنا، در اطلاعيه اداره كل هواشناسي استان تهران آمده است: براساس بررسي و تحليل اطلاعات و نقشه هاي پيش يابي و خروجي آخرين مدل هاي هواشناسي، با عبور موج كم دامنه تر از مياني جو و جريانات شمالي سطح زمين از بعدازظهر امروز تا اواخر وقت روز دوشنبه در بخش هاي شمالي استان تهران به ويژه شهرهاي شمالي آبعلي، فيروزكوه، دماوند، لواسان و شميرانات بارش باران در روز يكشنبه از شدت بيشتري برخوردار بوده و بارشها در ديگر مناطق استان خفيف تر خواهد بود.
براساس اين گزارش طي امروز تا صبح فردا در برخي ساعات بويژه ساعات بعدازظهر و اوايل شب در پاره اي از بخش هاي جنوبي و غربي استان به ويژه شهرهاي رباط كريم، شهريار، ورامين و غرب شهر تهران وزش باد شديد و احتمال گرد و خاك پيش بيني مي شود.
در اين اطلاعيه توصيه شده است: براي جلوگيري از خسارات احتمالي ناشي از وزش باد و اختلال در تردد در مسير مناطق كوهستاني تمهيدات لازم اتخاذ شود.
همچنين در گزارش اداره كل هواشناسي آمده است: دو روز آينده آسمان استان تهران، كمي ابري تا نيمه ابري و در ساعات بعدازظهر در پاره اي نقاط به ويژه بخش هاي شمالي همراه با افزايش ابر و رگبار و رعد و برق و تندباد موقتي پيش بيني مي شود.
براساس اين گزارش روز يكشنبه با افزايش شدت بارندگي در سطح استان، در مناطق كوهستاني نيز بارش برف و باران و احتمال بارش تگرگ پيش بيني مي شود.
اين گزارش حاكي است كمينه دماي امشب شهر تهران 11 درجه سانتيگراد و دو شب آينده نيز هشت درجه سانتيگراد پيش بيني مي شود ضمن اينكه بيشينه دماي دو روز آينده 19 و 18 درجه سانتيگراد خواهد بود.
اين گزارش حاكي است ايستگاه ورامين با 24 درجه سانتيگراد و فيروزكوه- امين آباد و آبعلي با صفر درجه سانتيگراد به ترتيب بيشترين و كمترين دماي استان را در 24 ساعت گذشته داشتند.
در همين مدت از نظر وضعيت بارندگي نيز ايستگاه آبعلي با 3.2 ميليمتر و فرودگاه امام خميني (ره) با 0.2 ميليمتر به ترتيب بيشترين و كمترين حجم بارندگي را ثبت كردند.
تهرام/1699//1348

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بارندگي فردا در استان تهران/اتخاذ تمهيدات لازم در مسيرهاي كوهستاني» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2152) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا