ارتش جمهوری اسلامی ایران با عملكرد خوب خود، اعتماد ملت را جلب كرد

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد روز شنبه در دیدار با فرماندهان ارتش منطقه اصفهان گفت: در زمانیكه عده ای ارتش را ناكارآمد و غیر قابل اعتماد می دانستند حضرت امام خمینی، با تعیین 29 فروردین به عنوان روز ارتش، دشمن را از دست یابی به هدف شوم خود كه تضعیف و از بین بردن ارتش بود مایوس كرد.
وی اظهاركرد: انتخاب 29 فروردین به عنوان روز ارتش ، نشان از دشمن شناسی و بصیرت والای امام راحل دارد.
امام جمعه اصفهان افزود: دراین روز ( 29 فروردین ) نیروهای ارتش با همه ساز و برگ خود رژه رفتند و مردم با اشك شوق از آنها استقبال كردند.
وی تعهد و تخصص را از ویژگی های بارز ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: همانگونه كه رهبر معظم انقلاب در دیدار نوروزی با فرماندهان نظامی بیان كردند؛ وجه تمایز نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران با ارتش های جهان تعهد همراه با تخصص است كه اگر بكشند یا كشته شوند برای خدا حركت می كنند و ضرر نمی كنند.
آیت الله طباطبایی نژاد خاطرنشان كرد: در قرآن كریم آمده است كه در جنگ ها اگر از شما كسی كشته شود از دشمنان شما هم كشته می شوند با این تفاوت كه شما پشتوانه دارید و هر چه در راه خدا از جان و مال انفاق كنید، بصورت كامل به شما برگردانده خواهد شد و به كسی ظلم نمی شود.
وی افزود: خدا را شاكریم كه نیروهای مسلحمان با همین عشق به خدا از نظر نظامی و معنوی خود را مهیا می كنند بدون این كه غیر از خدا از كسی بترسند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دشمن شناسی را مهم ترین عامل برای افزایش بصیرت دانست و بااشاره به روایاتی از امیرالمؤمنین علی (ع) خطاب به فرماندهای ارتش در منطقه اصفهان گفت: براساس این روایات، امیدتان به خدا باشد و از كسی غیر از خدا نترسید و همواره دشمن را رصد كنید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش ارتش و خانواده های آنها در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره كرد و افزود: استفاده از ظرفیت عظیم نیروهای تحت فرمان ارتش و خانواده های آن ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی می تواند قدم های بزرگی برای رسیدن به استقلال اقتصادی بردارد.
فرماندهان ارتش در منطقه استان اصفهان امروز به مناسبت فرا رسیدن 29 فروردین روز ارتش با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دیدار كردند.
2093

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارتش جمهوری اسلامی ایران با عملكرد خوب خود، اعتماد ملت را جلب كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2170) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا