گسترش شركت هاي دانش بنيان از اولويت هاي دانشگاه آزاد اسلامي است

به گزارش ايرنا محسن هاشمي رفسنجاني، شنبه در آيين بهره برداري از ساختمان اداري آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد جهرم افزود: شركت هاي دانش بنيان از بدو تاسيس تا كنون منشا خدمات ارزشمند و موثري بوده اند و بر اين باوريم گسترش اين شركت ها مي تواند در حوزه عملياتي و اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي نيز دستاوردهاي خوبي به همراه داشته باشد به همين سبب اين دانشگاه بر گسترش و توسعه آنها اهتمام دارد.
تاسيس شركت هاي دانش بنيان در پارك هاي علم و فناوري به منظور تجاري ساختن ايده ها از نخستين كارهاي جدي است كه در كشور براي عملي شدن تبديل نوآوري ها به فناوري صورت گرفته است.
شركت ها و موسسه هاي دانش بنيان به شركت يا موسسه خصوصي يا تعاوني اطلاق مي شود كه با هدف هم‌افزايي علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمي و اقتصادي كه شامل گسترش و كاربرد اختراع و نوآوري است و همچنين تجاري سازي نتايج تحقيق و توسعه شامل طراحي و توليد كالا و خدمات در حوزه فناوري هاي برتر و با ارزش افزوده فراوان به ويژه در زمينه توليد نرم افزارهاي مربوط تشكيل مي‌شوند.
معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي كشور در بخش ديگري از مطالب خود گفت: دانشگاه آزاد اسلامي استان فارس در زمينه گسترش فضاهاي آموزشي در كشور جايگاه دوم را دارد و اميدواريم با مشاركت مديران واحدهاي اين دانشگاه در شهرستان ها شاهد افزايش بيش از پيش اين فضا باشيم.
مدير امور عمراني دانشگاه آزاد اسلامي واحد جهرم نيز در اين آيين بيان داشت: ساختمان اداري آموزشي اين دانشگاه با اعتبار 20 ميليارد ريال در زميني به مساحت پنج هزار مترمربع و زيربناي چهار هزار مترمربع احداث شده است.
عليرضا مطلبي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد جهرم نيز در زميني به مساحت 278 هكتار و زيربنايي افزون بر 45 هزار مترمربع ساخته شده و هم اينك سه هزار دانشجو در 80 رشته تحصيلي كه شامل 12رشته دكتراي تخصصي، 40 رشته كارشناسي ارشد و مابقي كه مقاطع كارشناسي و كارداني است مشغول تحصيل هستند.
او گفت: 80 عضو هيات علمي نيز در اين دانشگاه به تدريس اشتغال دارند.
شهرستان جهرم در فاصله 193كيلومتري جنوب شرقي شيراز واقع شده است.
7369 /6118

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گسترش شركت هاي دانش بنيان از اولويت هاي دانشگاه آزاد اسلامي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2173) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا