صدور سند براي 9 هزار ملك روستايي كاشان

به گزارش ايرنا بهروز ستاري روز شنبه در ديدار با نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان اظهار كرد: اين بنياد 70 تا 80 درصد كارهاي ثبتي اسناد زمين و منازل و املاك مردم روستاها و شهرهاي زير 25 هزار نفر جمعيت را انجام مي دهد.
وي افزود: 60 روستاي شهرستان كاشان زير نظر اين بنياد قرار دارد كه تاكنون املاك و اراضي 38 روستا توسط اين بنياد سنددار شده است.
ستاري مهم ترين بخش ثبت و صدور سند براي اراضي روستايي را نقشه برداري اراضي روستاها برشمرد و تاكيد كرد: تا سه سال آينده نقشه تمامي روستاها آماده مي شود.
رئيس بنياد مسكن كاشان تصريح كرد: بهسازي منازل روستايي يكي از وظايف اين بنياد است و در اين راستا دو هزار و 200 واحد مسكوني مرمت و بهسازي و 400 ميليارد ريال تسهيلات به مردم واگذار شده است.
ستاري گفت: همچنين طرح هادي يا شناسنامه دار كردن روستاها نيز براي 60 روستا تهيه شده كه از اين پس صدور پروانه ساختماني بر اساس اين طرح صادر و كارشناسان بنياد بر ساخت و سازها نظارت خواهند داشت.
امام جمعه كاشان نيز در اين ديدار اظهار كرد: اقدامات انجام شده توسط بنياد مسكن يكي از مشاغلي است كه مستقيم در خدمت طبقات محروم است.
آيت الله عبدالنبي نمازي، سنددار كردن زمين هاي روستاييان كه اقشار ضعيف و كم سواد جامعه هستند را كار پسنديده اي دانست.
وي انتقال تجربيات را يكي از بحث هاي مهم مديريت برشمرد و گفت: دست اندركاران بنياد مسكن بايد مهارت هاي لازم را در خدمت رساني به مردم و نسل جوان جامعه بياموزند.
3009/6021

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدور سند براي 9 هزار ملك روستايي كاشان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2174) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا