دولت درپي مشاوره با دانشگاه هاي تراز اول در قراردادهاي بين المللي است

محمود فتوحي فيروزآباد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا با اشاره به اين كه در حال حاضر راه هاي همكاري و ديپلماسي علمي كشور گشوده شده است، خاطرنشان كرد: اين موضوع در جهش علمي و رشد و توسعه كشور بسيار تاثيرگذار است.
وي اظهار كرد: بعد از برجام علاقه و تمايل دانشگاه هاي خارج از كشور براي همكاري با دانشگاه هاي ايران به خصوص دانشگاه صنعتي شريف كه در سطح بين المللي از شهره مناسبي برخوردار است، بيشتر شده است.
فتوحي با اشاره به كسب رتبه نخست آموزش و رتبه دوم پژوهش در سطح خاورميانه از سوي دانشگاه صنعتي شريف و همچنين قرار گرفتن اين دانشگاه در ميان دانشگاه‌هاي برتر جوان دنيا در سال 2016 بر اساس نظام رتبه بندي تايمز، گفت: نظام دانشگاهي كشور علاوه بر رشد قابل توجه ميزان توليد مقالات علمي، همگام با سياست خارجي و ديپلماسي عمومي نيز جهش مناسبي داشته است.
وي با اشاره به بازديد اخير هيات هاي علمي و صنعتي برخي از كشورها از جمله ايتاليا از دانشگاه صنعتي شريف به عنوان يكي از اتفاقات پس از برجام گفت: اين در حالي است كه سال هاي گذشته دانشگاه ها و محافل علمي خارج از كشور به دلائلي از جمله تحريم علاقه و رغبتي براي همكاري با مراكز علمي كشورمان از خود نشان نمي دادند.
فتوحي گفت: دولت هم اكنون به دنبال آن است كه از دانشگاه هاي تراز اول كشور به عنوان مشاورين امين خود در قراردادهاي بين المللي براي انتقال تكنولوژي و فناوري نهايت استفاده را ببرد.
وي همچنين با بيان اينكه تفكر جديد اقتصاد دانش بنيان به طور جدي مورد توجه دولت قرار گرفته است، اين رويكرد را فرصتي ويژه براي رشد و توسعه كشور دانست و گفت: توليد ثروت از محل علم و فناوري به طور حتم راه پيشرفت و توسعه كشور است و هم اكنون نيز نسبت به سال هاي گذشته توجه بيشتري به اين موضوع مي شود.
رئيس دانشگاه صنعتي شريف در ادامه اظهار كرد: در حال حاضر همچنين شرايط براي اعزام دانشجويان دوره دكتري به دانشگاه هاي معتبر براي شركت در دوره هاي آموزشي كوتاه مدت يكساله براي كسب تجارب بيشتر فراهم شده است و دانشگاه هاي معتبر خارجي ديد مثبتي نسبت به دانشگاه هاي ايراني دارند.
علمي*1836*2017

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت درپي مشاوره با دانشگاه هاي تراز اول در قراردادهاي بين المللي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2176) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا