امدادرساني به عشاير استان اصفهان ادامه دارد

مختار اسفندياري روز شنبه در گفت وگو با ايرنا اظهار كرد: بارش هاي اخير در استان موجب جاري شدن سيل در ارتفاعات شهرستان فريدونشهر و كوه 'كينو' شد.
«كوه كينو» در بخشي مشتركي بين سه استان چهارمحال و بختياري (شمال غربي)، خوزستان(شمال شرق)، لرستان و در قلب منطقه اي به نام 'ميان كوه' بختياري قرار دارد كه به ارتفاعات فريدونشهر در استان اصفهان منتهي مي شود.
معاون مديريت امور عشاير استان اصفهان افزود: بر اثر سيلاب جاري شده در منطقه، عشاير بختياري كه به سمت اصفهان در حركت هستند در ميان بند(بين ييلاق و قشلاق) و در مرز مشترك اصفهان و چهارمحال و بختياري دچار مشكل شده اند.
وي اضافه كرد: با هماهنگي انجام شده با هلال احمر و مديريت بحران استانداري اصفهان از دو روز گذشته امدادرساني به آنها آغاز شده است كه همچنان ادامه دارد.
اسفندياري با اشاره به اينكه سيلاب به عشاير كوچ روي بختياري استان اصفهان خساراتي را وارد كرده است،افزود: هنوز ميزان دقيق خسارات وارد شده به اين عشاير برآورد نشده است.
وي اظهاركرد: جاري شدن سيل در شهرهاي جنوبي كشور، خساراتي را به عشاير كوچ رو كه در تابستان و زمستان بين اصفهان و شهرهاي جنوبي ييلاق و عشلاق مي كنند، وارد كرده است و ما در حال هماهنگي با ساير ارگان ها براي امدادرساني به اين عشاير هستيم.
اواخر ارديبهشت هر سال حدود 53 هزار نفر عشاير در قالب 9 هزار و 600 خانوار همراه با يك ميليون راس دام از شهرهاي جنوبي كشور وارد استان اصفهان مي شوند.
عشاير كوچ روي استان اصفهان شامل بختياري ها و قشقايي ها هستند.
عشاير بختياري از استان هاي خوزستان، چهارمحال و بختياري و شرق لرستان براي گذراندن فصل ييلاق وارد استان اصفهان مي شوند و در قسمت هاي جنوب غربي اين استان مستقر مي شوند.
همچنين عشاير قشقايي از استان هاي بوشهر و فارس وارد استان اصفهان مي شوند و در قسمت هاي جنوبي اين استان استقرار مي يابند.
شهرستان فريدونشهر در 160 كيلومتري غرب اصفهان قرار دارد.

6027/2093

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امدادرساني به عشاير استان اصفهان ادامه دارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2205) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا