حوزه هنري قزوين نيازمند فضاي مناسب اداري است

به گزارش ايرنا، علي هوشمند روز شنبه در ديدار با استاندار قزوين افزود: امنيت رواني خانواده ها در فرستادن فرزندانشان به حوزه هنري به عنوان نهادي زير نظر مقام معظم رهبري، از اهميت بالايي برخوردار است اما انتظار مي رود نسبت به در نظر گرفتن فضايي بهتر براي اين نهاد فرهنگي اقدام جدي به عمل آيد.
وي با اشاره به اينكه در سال هاي گذشته هم پيشنهاد تشكيل يك فرهنگسراي مناسب در شان و جايگاه قزوين با همكاري شهرداري نيز ارايه شده بود، ادامه داد: متاسفانه تاكنون هيچ اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته است.
هوشمند خاطرنشان كرد: مهم ترين ثروت حوزه هنري توجه هنرمندان و پيشكسوتان متعهد و ارزشي به اين نهاد و نيز بهره مندي از حضور 25 عضو نيروي انساني كاركشته آنست كه در واقع فعاليت هاي 65 نفر را در استان انجام مي دهند.
به گفته اين مسوول، فلسفه وجودي حوزه هنري پاسداشت، نكوداشت، توليد، ترويج و تبليغ در حوزه هنر، به خصوص ارزش هاي اسلامي، دفاع مقدس و باورهاي ديني است كه توسط واحدهاي مختلف از جمله هنرهاي تجسمي و نمايشي، آموزش و پژوهش و آفرينش هاي ادبي اجرايي مي شود.
هوشمند خاطرنشان كرد:در سال جاري نيز با همكاري تمام واحدهاي يادشده 40 برنامه توليدي، 20 برنامه مشاركتي با دستگاه هاي فرهنگي و 15 تا 20 برنامه مناسبتي توسط حوزه هنري قزوين اجرايي خواهد شد.
رييس حوزه هنري استان قزوين يادآور شد: رسالت و تكليف ما براساس منويات مقام معظم رهبري، حمايت از تشكل ها با روحيه انقلابي و جهادي و توليد فاخر و نمونه سازي در ارزش هاي اسلامي، انقلاب اسلامي و دفاع مقدس خواهد بود.
وي در ادامه با اشاره به اينكه استان قزوين شناسنامه ويژه اي در حوزه خوشنويسي داشته و در ميان توليد ساير مراكز استان ها درخشش زيادي از خود نشان داده، افزود: تلاش داريم علاوه بر تقويت جايگاه فعلي، در جهت حمايت و تقويت ساير رشته هاي هنري نيز فعاليت كنيم.
هوشمند به برنامه هاي هفته هنر انقلاب اسلامي نيز اشاره و يادآور شد: وزارت كشور دبيري هفته هنر انقلاب اسلامي را به حوزه هنري واگذار كرد كه در همين راستا با همكاري معاونت سياسي و امنيتي استانداري، ستاد بزرگداشت هفته هنر انقلاب با عضويت 15دستگاه تشكيل و برنامه هاي مختلفي را در اين هفته به مورد اجرا گذاشت.
رييس حوزه هنري استان قزوين برگزاري همايش هاي تجلي شيدايي و روايت شيدايي، رونمايي از دو كتاب با همكاري نهاد كتابخانه هاي عمومي و بنياد حفظ آثار و ارزش هاي دفاع مقدس، برپايي نشست تاثير انقلاب اسلامي بر ادبيات كودك و نوجوان و اكران نيم بها و رايگان فيلم سينمايي باديگارد براي دستگاه ها و علاقمندان فرهنگي را از جمله برنامه هايي عنوان كرد كه طي هفته هنر انقلاب اسلامي در استان برگزار شد.
20 تا 27 فروردين ماه به عنوان هفته هنر انقلاب اسلامي نام گذاري شده است.
7388/8054

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوزه هنري قزوين نيازمند فضاي مناسب اداري است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2206) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا