برگزاري اولين نكوداشت ملك الشعراي بهار در ايران

به گزارش ايرنا، علي ميرانصاري روز شنبه در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار كرد: اين كنفرانس دو روزه نخستين همايش بزرگداشت ملك الشعراي بهار در ايران و دومين آن در جهان است كه برگزار مي شود.
اولين كنفرانس بزرگداشت بهار سال گذشته در پاريس برگزار شد.
وي افزود: از جمله تمايزات اين همايش حضور مخاطبان خاص از جمله 150 استاد و دانشجوي تحصيلات تكميلي از سراسر كشور است، همچنين براي اين همايش 20 مقاله به اساتيد صاحب فن سفارش داده شده است.
ميرانصاري گفت: اين همايش به مناسبت شصت و پنجمين سالگرد درگذشت بهار برگزار مي شود.
وي با اشاره به چاپ مقالات ارائه شده در كنفرانس ظرف 6 ماه آينده خاطرنشان كرد: همچنين در اين همايش از چهار عنوان كتاب با نام هاي 'يادگار نامه بهار'، ' ديوان اشعار ميرزا احمد صبوري كاشاني'، 'ديوان اشعار ملك الشعراي بهار' و 'ديوان اشعار ملك الشعراي صبوري' رونمايي خواهد شد.
رئيس دانشگاه كاشان نيز در اين نشست اظهار كرد: فراموشي و از بين بردن نام مفاخر يكي از راههاي نابودي فرهنگ ايران زمين است و برگزاري نكوداشت ملك الشعراء بهار در دانشگاه كاشان يكي از اقداماتي است كه در راستاي تجليل از نخبگان علمي كشور انجام مي شود.
عباس زراعت افزود: يكي از مشكلاتي كه در كشور وجود دارد، فقر فرهنگي است كه برگزاري اين نوع همايش ها يكي از راه هاي از بين بردن آن است.
3009/6021 /1596

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاري اولين نكوداشت ملك الشعراي بهار در ايران» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2239) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا