پایگاههای اورژانس درخوزستان و لرستان همچنان در آماده باش

امین صابری نیا روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در دزفول افزود:25 پایگاه اورژانس در شمال خوزستان و 25 پایگاه در لرستان همراه با آمبولانس های بیمارستانی به صورت 24 ساعته در حالت آماده باش بسر برده و خدمات رسانی خواهند كرد.
وی افزود: 9 استان كشور درگیر مشكلات ناشی از سیل می باشند ضمن اینكه در سیلاب اخیر سه استان ایلام، خوزستان و لرستان بیشترین خسارت را متحمل شدند.
صابری نیا با بیان اینكه سیل اخیر مصدوم نداشته است گفت: بر اثر سیلاب اخیر در چند استان كشور چهار نفر كشته و 2 نفر مفقود شدند همچنین در سیلاب اخیر یك مورد غرق شدگی منجر به فوت در دهلران و سه مورد صاعقه زدگی منجر به مرگ گزارش شده است كه دو مورد آن در ایلام و یك مورد در لرستان به وقوع پیوسته است ضمن اینكه در سیلاب اخیر دو نفر از جمله یك دختر جوان و یك كودك شش ساله نیز مفقود شده اند كه در فهرست كشته شدگان قرار گرفتند.
صابری نیا با بیان اینكه در سیل اخیر كمترین آسیب به افراد را داشته ایم و مجروحی ناشی از سیل نداشته ایم از دانشگاه علوم پزشكی و فرمانداری دزفول به خاطر مدیریت و كنترل سیلاب و كمك رسانی به موقع تقدیر كرد و گفت:ماموریت های اورژانس زمانی آغاز می شود كه حادثه منجر به مصدوم شدن باشد كه در این خصوص موردی از مصدومیت گزارش نشده است.
وی با اشاره به اینكه دزفول و شوش بیشترین خسارت را در سیلاب متحمل شده اند
گفت:به دلیل بالارفتن آب دریاچه سد هیرمند و شرایط كشور افغانستان بارندگی سیل آسا ، كرمان، یزد و خراسان را تهدید می كند كه هشدارهای اولیه به ساكنان استان های مذكور داده شده و امیدواریم با آمادگی كامل شاهد وقوع مورد خاصی در این خصوص نباشیم.
رئیس اورژانس كشور برای بازدید از وضعیت امداد رسانی و آمادگی اورژانس شمال استان خوزستان به دزفول سفر كرد.
7278/6068/6065 /1596

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایگاههای اورژانس درخوزستان و لرستان همچنان در آماده باش» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2264) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا