نوشاد عالميان در شانس مجدد عملكرد فوق العاده اي داشت

محمود نظري كه سرپرستي تيم اعزامي ايران به رقابت هاي انتخابي پينگ پنگ در هنگ كنگ را برعهده دارد، درباره اين مسابقات به ايرنا، افزود: از قبل پيش بيني مي كرديم كه اوضاع براي تيم ايران همانند چهار پنج دوره قبلي كه در كشور ميزبان رقبا بوديم، نخواهد بود.
وي افزود: در دوره هاي قبلي از امكان ميزباني كمال استفاده را كرديم، اتفاقي كه در دوره جديد براي تيم ايران فراهم نبود.
دبير فدراسيون تنيس روي ادامه داد: مهمتر از اين، وضعيت كيم اولگا نماينده نخست زنان كشور ازبكستان بود. اين بازيكن كه پيشرفت خوبي داشته در مسابقات جهاني مالزي نمايندگان ايران را شكست داده بود و با آمادگي كامل پاي به اين مسابقات گذاشته بود.
نظري اضافه كرد:‌ همانطور كه پيش بيني مي كرديم او در دومين ديدار خود مريم صامت را از پيش رو برداشت و به فينال راه پيدا كرد.
به گفته وي خوشبختانه ندا شهسواري در اين جدول مسابقات خوبي برگزار كرد و در فينال برابر اولگا قرار گرفت و درحاليكه داور در دقايق نخست ديدار نهايي برابر اولگا دچار اشتباهاتي شد، از حريفش عقب افتاد.
سرپرست تيم اعزامي ايران به رقابت هاي پينگ پنگ انتخابي المپيك 2016 ريو در هنگ كنگ، تصريح كرد: كاپيتان تيم ملي پينگ پنگ زنان ايران در ادامه و با راهنمايي كادر فني به بازي برگشت و در يك ديدار نفس گير توانست رقيب خود را شكست داده و براي دومين بار به المپيك راه پيدا كند.
نظري درباره ديدار هاي نمايندگان ايران در جدول شانس مجدد نيز گفت: محجوبه عمراني با قرعه مناسبي مواجه شد و مي توانست المپيكي شود، اما متاسفانه به به دليل سرما خوردگي كه قبل از شروع مسابقات داشت وضعيت جسماني اش قدري به هم ريخت.
به گفته وي اين بدان معني است كه او نيز مي توانست دومين سهميه زنان ايران در المپيك را كسب كند، اما با بدشانسي مواجه شد.
سرپرست تيم هاي زنان و مردان اعزامي ايران به رقابت هاي انتخابي المپيك در هنگ كنگ درباره عملكرد تيم مردان ايران نيز گفت: هرسه نماينده جوان ايران به نيمه نهايي اين رقابت ها رسيدند و در مرحله نخست يك سهميه و در جدول شانس مجدد نيز دومين سهيمه را كسب كرديم.
نظري با اشاره به كار سخت نوشاد در جدول شانس مجدد، اظهارداشت: او ابتدا نماينده قدرتمند لبنان را شكست داد سپس برابر نماينده اندونزي به پيروزي رسيد.
دبير فدراسيون تنيس روي ميز با اشاره به ديدار زيباي نماينده ايران برابر كمال از هند گفت: در اين ديدار نوشاد با نتيجه 3 بر يك از نفر اول تيم ملي هند، پيش بود كه به يكباره همه چيز به هم ريخت و با نتيجه 4 بر 3 مغلوب اين ورزشكار هند شد.
نظري اضافه كرد: اما اين پايان كار نوشاد نبود و او برابر جياني نماينده هنگ كنگ دارنده رنكينگ 55 از جهان عملكرد فوق العاده اي داشت و با نتيجه 4 بر يك از سد اين حريف قدرتمند گذشت و به المپيك راه پيدا كرد.
وي ادامه داد: بسيار خوشحاليم تلاش شش هفته اي جواب داد. توانستيم با انتخاب هاي درست در كادر فني و انتخاب كارشناسان در كنار تيم، تعداد نمايندگان خود در بازي هاي المپيك را نسبت به دوره قبل افزايش دهيم.
نظري درپاسخ به اين سئوال كه چه برنامه اي براي آينده اين ورزش داريد؟ تصريح كرد: در سال جاري يك برنامه كوتاه مدت به منظورآمادگي سه پينگ پنگ راه يافته به المپيك داريم. دراين برنامه اردوهاي شبانه روزي، اعزام به رقابت هاي بين المللي و برگزاري اردوهاي مشترك با نفرات برتر اين رشته را در دستور كار داريم.
وي اضافه كرد: ‌برنامه بعدي كه بلندمدت است، پشتوانه سازي است. در اين برنامه تمام تلاش خود را براي شناسايي استعدادهاي درخشان و آماده كردن آنها به كار خواهيم گرفت.
نوشاد و نيما عالميان به همراه ندا شهسواري در رقابت هاي انتخابي المپيك 2016 ريو در هنگ كنگ براي پينگ پنگ ايران سه سهميه المپيك كسب كردند.
ورزشي.(2)**9144**1379

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نوشاد عالميان در شانس مجدد عملكرد فوق العاده اي داشت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2266) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا