سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: آنکارا هیچ مشکلی با کردها ندارد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این مقام ترکیه، با تاکید بر اینکه هدف از این عملیات (عملیات سپر فرات) تامین امنیت مرزهای ترکیه است٬ گفت: ما این اقدام را که در پی انعکاس (عملیات سپر فرات) به عنوان حرکتی علیه کردهای سوریه و ممانعت از پیروزی کردها است، به شدت محکوم می کنیم. به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد. ترکیه با کردهای سوریه مشکلی ندارد.

ترکیه با کردهای داخل کشور، کردهای عراق و ایران و یا کردهای هرجای دنیا و مردم منطقه مشکلی ندارد. ما با پ.ک.ک مشکل داریم، مشکل با یک گروه تروریستی است.

کالین تاکید کرد: اتحادیه اروپا به جای تلاش برای یاد دادن دموکراسی به ترکیه، در رفتار و موضع خود در قبال کودتای نافرجام 15 جولای را بازنگری کند.

کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اضافه کرد: ''بدون تردید تلاش برای جهت دادن به کوشش صادقانه کشوری که همزمان با سه گروه تروریستی در حال مقابله است با برقراری روابط و پیوندهای دوستانه با این گروه ها و مفهوم واقعی و صحیح امنیت سازگاری ندارد.

امنیت ترکیه، به مثابه امنیت منطقه٬ اروپا و سایر مناطق است. کسانی که قصد دارند برای منافع سیاسی خود، ترکیه را تضعیف کنند٬ پیش از اینکه دیر شود، دیدگاه خود را بطور جدی و اساسی تغییر دهند''وي افزود: ''هیچ توافقی با پ.ی.د صورت نگرفته و حتی نمی تواند مورد بحث قرار گیرد زیرا پ.ی.د به عنوان شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در سوریه یک گروه تروریستی به شمار می‌رود. به هیچ وجه میان دولت جمهوری ترکیه و گروه های تروریستی مانند پ.ی.د توافقی صورت نمی گیرد''.

وی در رابطه به دیدار اردوغان و اوباما در نشست سران G-20 گفت که این دیداری طولانی خواهد بود. طبیعتا موضوع استرداد فتو (فتح الله گولن) هم مطرح خواهد شد.

311


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: آنکارا هیچ مشکلی با کردها ندارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-228984) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین