دردسر «آزادی بیان» برای بردگان ملکه +اسناد

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، شبکه بی بی سی فارسی موضوع یکی از قسمت های اخیر برنامه "نوبت شما" را به مقوله آزادی بیان در ایران اختصاص داده بود، اما اعتراضات گسترده باعث شد تا از این تصمیم منصرف شود!

ماجرا به آنجا برمی‌گردد که چندی پیش در جریان برگزاری مسابقات المپیک، «نفیسه کوهنورد» خبرنگار این شبکه انگلیسی، رفتار تعدادی از کاربران فضای مجازی علیه ورزشکاران کشورمان را که مدال خود را به شهدای مدافع حرم اهدا نموده بودند، تقبیح کرد؛ اما ساعتی پس از انتشار آن در صفحه شخصی خود در فیس بوک، پشیمان شد و مطلب یادشده را پاک کرد!

کمی بعد مشخص شد که نامبرده با فشار مدیران بی‌بی‌سی مجبور به حذف پست فیس بوکی خود شده است. این بدان معناست که کارمندان بخش فارسی رسانه دولتی انگلیس حتی در صفحات شخصی خود نیز اجازه ندارند از سیاست‌های تعیین‌شده تخطی کنند.

به هر ترتیب و با وجود این فضای اختناق و دیکتاتوری، شبکه بی‌بی‌سی‌فارسی اعلام کرد که یکی از قسمت‌های "نوبت شما" را به موضوع آزادی بیان در ایران اختصاص داده است!

ساعتی از اعلام این موضوع نگذشته بود که کاربران فضای مجازی با اشاره به فشار مدیران شبکه بر نفیسه کوهنورد برای حذف مطلب خود در فیس بوک، یک بام و دو هوای مسئولان بی‌بی‌سی‌فارسی را یادآور شدند و نسبت به رویه مزبور اعتراض کردند.

افزایش حجم این اعتراض‌ها باعث شد که موضوع بررسی آزادی بیان در ایران از دستور کار برنامه نوبت شما حذف و موضوع دیگری جایگزین شود!

اعتراض کاربران فضای مجازی در اینستاگرام برنامه نوبت شما

تعدادی از نظرات کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام را در ذیل مرور می‌کنیم:

* ببین کی اومده از آزادی بیان حرف میزنه! نمیگی فردا هرکی میاد روی خط اول از همه خود بی بی سی رو خراب کنه؟

* پیشنهاد میکنم یه موضوع دیگه بذارید. با این موضوع اولین کسی که باید پاسخگو باشه خودتون هستید.

* اگر شما به ازادی بیان اعتقاد داشتید، خانوم کوهنورد رو مجبور نمی کردید پستی که تو صفحه شخصی اش منتشر کرده رو برداره! شما خودتون سانسور هستید بعد می گید آزادی بیان !!

* شما به عنوان ارگان وزارت خارجه انگلیس در رسانه هستید و هر صحبتی رو که علیه منافع بریتانیا بایکوت و سانسور میکنید مثل پست نفیسه کوهنورد بعد دم از آزادی بیان می زنید؟!!

* آزادی بیان! شوخی می کنید، آخه سانسورچی های بی بی سی چه جوری میخواید در مورد آزادی بیان صحبت کنید!!

* موضوع حذف پست خانم کوهنورد از اذهان هنوز پاک نشده!!!

پیش‌تر نیز اسناد متعددی از ساختار بسته و مدیریت دیکتاتوری شبکه بی‌بی‌سی‌فارسی در رسانه ها منتشر شده است و حتی برخی محافل اپوزیسیون هم نسبت به آن معترض بوده و به کارمندان شبکه انگلیسی عنوان "بردگان ملکه" را اطلاق می‌کنند!


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دردسر «آزادی بیان» برای بردگان ملکه +اسناد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-229027) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز