9 هزار واحد صنعتي راكد در كشور، امسال به چرخه توليد بازمي گردد

به گزارش ايرنا، علي يزداني روز شنبه در جلسه اي كه در راستاي برنامه هاي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي كارگروه استاني و رونق در بنگاه هاي كوچك و متوسط صنعتي و معدني و طرح هاي نيمه تمام صنعتي اصفهان برگزار شد، از اختصاص يكهزار ميليارد تومان تسهيلات براي اين طرح در استان اصفهان خبر داد.
وي افزود: در اصفهان همانند ساير استان ها واحدهاي تعطيل و با ظرفيت توليد كمتر وجود دارد و در بُرش استاني براي اين استان با توجه به تعداد صنايع كوچك و متوسط تعطيل و يا فعاليت واحدهاي زير ظرفيت اسمي، يكهزار ميليارد تومان تسهيلات پيش بيني شده است.
يزداني اظهار داشت: از ابتداي سال تاكنون با برگزاري جلسات متعدد و با سازوكارهايي با دستور رئيس جمهوري در وزارتخانه هاي مختلف، بسته اي براي سال 95 تهيه و به ستاد فرماندهي ستاد اقتصاد مقاومتي كشور ارسال شد.
وي اضافه كرد: با اين تدبير پيش بيني مي شود كه تا پايان سال علاوه بر اشتغال معمولي كه در روند فعاليت هاي جاري سازمان هاي تابع وزارتخانه انجام مي شود حدود 190 هزار اشتغال جديد ايجاد شود.
يزداني با بيان اينكه براي تحقق اين امر 16 هزار ميليارد تومان تسهيلات پيش بيني شده است، گفت: اين تسهيلات با اعتبارسنجي از توليدكنندگان و يارانه اي در نرخ سود تسهيلات و با حذف شرايط زائدي كه مانع از اقدام لازم براي تحقق اين برنامه است در چارچوب مصوبات ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي به آنها اختصاص خواهد يافت.
وي اضافه كرد: براي افزايش بهره وري نيز آموزش هايي در حوزه هاي فناوري،كارآفريني و بازاريابي براي بيش از يكصد هزار نفر پيش بيني شده زيرا اين موارد نيز از مشكلات واحدهاي كوچك و متوسط است و سهم استان اصفهان با توجه به تعداد واحدهاي داراي مشكل پيش بيني شده است.
معاون توسعه مديريت و منابع و امور استان هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه مسوليت ستاد اقتصاد مقاومتي در سطح استان ها بر عهده استانداران است، گفت: اميدواريم استان ها نيز براي تحقق شعار مقام معظم رهبري و سياست هاي دولت تدبير و اميد موفق عمل كنند.
استاندار اصفهان نيز در اين جلسه اظهار داشت: استان اصفهان مشكلات خاص خود را در زمينه صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي دارد و اميدواريم كه برنامه هاي اين كارگروه گشايشي در حل مشكلات اين واحدها داشته باشد.
رسول زرگرپور با اشاره به تشكيل كارگروه تسهيل و رفع موانع توليدي،گفت: در مدت فعاليت اين كارگروه 800 پرونده بررسي و مشكلات بسياري از آنها برطرف شد.
وي تصريح كرد: طرح هاي مورد نظر كارگروه استاني رونق در بنگاه هاي كوچك و متوسط صنعتي و معدني بايد قبل از اجرا آسيب شناسي و مشكلات آن بررسي و حل شود زيرا كليد موفقيت اين طرح برداشته شدن مشكلات بر سر راه آن است.
استاندار اصفهان، طرح رونق در صنايع كوچك و متوسط كشور را مهم ارزيابي كرد و گفت: تسهيلات خوبي به اين طرح اختصاص يافته و اثرات آن در استان اصفهان كه بيشترين واحدهاي صنعتي را دارد مي تواند كارساز باشد.
استاندار اصفهان اسفند سال گذشته در مراسم بهره برداري از چند پروژه عمراني در شرق اصفهان در جمع مردم جرقويه سفلي، سال 95 را سال رهايي واحدهاي توليدي از بند ركود و بر اساس قول رئيس جمهوري، سال شكوفايي اقتصادي دانسته و براي فعال كردن واحدهاي تعطيل شده، خروج آنها از ركورد و استفاده از ظرفيت اين واحدها براي اشتغال جوانان ابراز اميدواري كرده بود.
معاون امور صنايع وزير صنعت، معدن و تجارت نيز سال گذشته در بازديد از واحدهاي صنعتي شهرك صنعتي اشترجان در شهرستان فلاورجان واحدهاي صنعتي استان اصفهان را حدود 9هزار و 400 اعلام كرده بود كه بيش از 85 درصد آنها فعال است.
6027/7153

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «9 هزار واحد صنعتي راكد در كشور، امسال به چرخه توليد بازمي گردد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2292) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا