استاندار قزوين خواستار افزايش تخت هاي بيمارستاني شد

به گزارش روز شنبه ايرنا به نقل از اداره كل روابط عمومي استانداري، فريدون همتي در جلسه هيات رييسه دانشگاه علوم پزشكي قزوين اظهار داشت: بخش بهداشت و درمان به عنوان يكي از حوزه هاي تامين كننده سلامت مردم در تعطيلات نوروزي يكي از دستگاه هاي فعال بود كه توانست خدمات شاياني را در راستاي ارائه خدمت به مردم داشته باشد.
وي بحث سلامت مردم را امري مهم دانست و افزود: يكي از بخش هاي استراتژيك و ويژه در استان، حوزه سلامت و بهداشت است كه اراده اساسي و جدي براي تحول در اين حوزه بايد شكل بگيرد تا بتوانيم با خدمت رساني مطلوب به مردم زمينه رضايت آنها را فراهم كنيم.
استاندار قزوين در ادامه با بيان اينكه بايد با برنامه ريزي و پيگيري هاي لازم تا يك سال آينده تعداد تخت هاي بيمارستاني استان به استاندارد كشوري برسد، تاكيد كرد: دو بيمارستان شهيد رجايي و بوعلي بايد تجميع و با استفاده از منابع مالي و درآمدهاي حاصل از محل فروش اراضي اين دو مركز درماني بتوانيم يك بيمارستان بزرگ و مجهز تاسيس كنيم.
همتي با تاكيد بر اين موضوع كه محل احداث بيمارستان جديد نبايد در محدوده باغستان هاي سنتي قزوين باشد. خاطرنشان كرد: عزم جدي مديريت ارشد استان بر حفظ و احياي باغستان هاي سنتي است و در ساخت و سازها بايد اين موضوع در اولويت قرار گرفته و در توسعه شهري به آن نيز توجه شود.
وي با تاكيد بر رسيدگي و حل مشكلات مربوط به همجواري بيمارستان 22 بهمن با خطوط راه آهن، افزود: تلاش هاي صورت گرفته در اين زمينه بايد در جهت توسعه و پيشرفت باشد و در حوزه بهداشت و درمان لازم است براي يك بيمارستان 700 تختخوابي توسط دانشگاه علوم پزشكي قزوين جانمايي مناسب صورت گيرد تا نسبت به طراحي و ساخت آن اقدام لازم به عمل آيد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي قزوين نيز در اين نشست ضمن ارايه گزارشي از عملكرد اين دانشگاه در تعطيلات نوروزي، خاطرنشان كرد: از 28 اسفند سال 94 تا 15 فروردين ماه جاري، 32 هزار و 206 نفر به مراكز اورژانس بيمارستان هاي استان مراجعه كه 27 هزار و 999 نفر به صورت سرپايي ويزيت و 549 نفر نيز بستري شدند.
دكتر منوچهر مهرام تعداد بيمارستان هاي فعال استان را 15 مركز اعلام و افزود: يك هزار و 799 تخت فعال در 314 هكتار فضاي آموزشي، درماني و بيمارستاني اين مراكز وجود دارد.
7388/8054

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قزوين خواستار افزايش تخت هاي بيمارستاني شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2293) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا