10 هزار شغل در زمينه ICT در سيستان و بلوچستان ايجاد مي شود

به گزارش ايرنا، مرتضي براري روز شنبه در كارگروه اشتغال سيستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: ميزان مصرف سالانه خدمات ICT در اين استان 5 هزار ميليارد ريال برآورد شده در حالي كه توليد آن در سيستان و بلوچستان كمتر از اين ميزان است.
وي بيان كرد: مجموعه ما تلاش مي كند تا ميزان توليد ICT سيستان و بلوچستان با كمك بخش خصوصي افزايش يابد.
وي افزود: تمام دستگاهاي اجرايي استان بايد تلاش كنند تا پول اين بخش از فعاليت اقتصادي از سيستان و بلوچستان خارج نشود.
وي تصريح كرد: بسياري از شركت ها مايلند در حوزه ICT در اين استان فعاليت داشته باشند اما اولويت نخست فعاليت در اين زمينه به شركت هاي بومي استان تعلق دارد.
معاون حقوقي، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: با توجه به اينكه ICT بيش از 40 درصد در حوزه بهره وري تاثير گذار است، بهترين جايگزين براي توليدات نفتي محسوب مي شود.
براري ادامه داد: بايد سهم جامعه دانشگاهي را براي حوزه ي اقتصاد شفاف سازي كرد تا سهم ارزش توليد در اقتصاد افزايش يابد.
وي خاطر نشان كرد: حوزه ي ICT مي تواند زمينه استقبال گردشگران از سيستان و بلوچستان را افزايش دهد.
وي تصريح كرد: فعاليت در اين حوزه مي تواند بسياري از فسادها به ويژه رانت خواري را ريشه كن كند.
معاون توسعه، مديريت و منابع انساني استاندار سيستان و بلوچستان نيز در اين كارگروه گفت: همه جامعه بايد از ظرفيت شركت هاي دانش بنيان كه در پارك علم و فناوري مستقر هستند استفاده كنند.
زهرا اربابي اظهار داشت: تا كنون 10 هزار نفر در حوزه ي ICT در آموزشگاهاي فني و حرفه اي سيستان و بلوچستان آموزش هاي لازم را فرا گرفته اند.
وي بيان كرد: يكي از چالش هاي بخش هاي توليدي در شهرك صنعتي زاهدان، بازار فروش است كه ICT در زمينه حل اين مشكل مي تواند نقش خوبي داشته باشد.
وي تصريح كرد: به منظور دستيابي به پيشرفت دلخواه در زمينه ICT بايد از تمام ظرفيت هاي سيستان و بلوچستان استفاده كرد و به هيچ وجه به سلايق شخصي اجازه ورود به كار داده نشود.
3213 / 6081

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «10 هزار شغل در زمينه ICT در سيستان و بلوچستان ايجاد مي شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2294) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا