استاد دانشگاه: كشت گلخانه اي در خوزستان اقتصادي و اشتغال زاست

به گزارش ايرنا نورالله معلمي شنبه در نشست هيات تجاري، بازاريابي و سرمايه گذاري هلندي در سراسري اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان خوزستان اظهار كرد: يكي از عواملي كه دولت تمايل به گرايش به سمت كشت گلخانه اي دارد كاهش مصرف آب است.
وي عنوان كرد: در فصل هاي پاييز و زمستان خوزستان مي توان با كمترين هزينه براي گرم و يا خنك كردن گلخانه ها كار كشت را انجام داد و خوزستان از اين ظرفيت براي كشت گلخانه اي برخوردار است.
معلمي بيان كرد: در فصل پاييز و زمستان كه بسياري از مناطق و استان هاي كشور امكان كشت گلخانه اي را ندارند خوزستان از اين ظرفيت برخوردار است.
همچنين در ادامه نشست مديركل هماهنگي امور اقتصادي و بين الملل سازمان مديريت و برنامه ريزي خوزستان افزود: در اقتصاد مقاومتي زيرساخت هاي لازم براي كار گلخانه اي انجام شده است و در شمال خوزستان گلخانه هايي در دست ساخت است.
رضا قيصي پور افزود: خوزستان به دليل هم مرز بودن با كشور عراق بهترين موقعيت براي صادرات از دو مرز چذابه و شلمچه را دارد.
وي گفت: اين آمادگي در استان وجود دارد كه با هيات هلندي براي رونق بخش گلخانه اي و كشت گل و گياه تفاهم نامه منعقد شود.
هيات تجاري و سرمايه گذاري هلندي در بخش آموزش ، توليد و بازاريابي در حوزه گل و گياه و گلخانه فعاليت دارند كه مقرر شده بعد از انجام يكسري مطالعات در استان تفاهم نامه همكاري منعقد كنند.
7158/6065

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاد دانشگاه: كشت گلخانه اي در خوزستان اقتصادي و اشتغال زاست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2301) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا