رئيس دانشگاه آزاد اسلامي:‌ هيچ واحدي از اين دانشگاه تعطيل نشده است

به گزارش ايرنا حميد ميرزاده، شنبه در حاشيه بهره برداري از چند طرح عمراني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز در جمع خبرنگاران افزود:‌ واحدهاي فعال دانشگاه آزاد، فعال باقي مي مانند و واحدهاي ديگر ممكن است تغيير كاربري تخصصي پيدا كنند و يا به پرديس هاي علمي خاص تبديل شوند.
رئيس دانشگاه ‌آزاد اسلامي كشور در بخش ديگري از سخنان خود گفت:‌ با تلاش هاي صورت گرفته در دو سال گذشته 36 هزار مترمربع فضاي آموزشي، پژوهشي و ورزشي با صرف اعتباري افزون بر 140 ميليارد ريال به فضاهاي اين دانشگاه در استان فارس افزوده شد.
وي گفت: هم اينك 200 هزار دانشجوي دانشگاه آزاد در سراسر كشور از امكانات و فضاهاي ورزشي اين دانشگاه در فضايي به وسعت 600 هزار مترمربع استفاده مي كنند.
ميرزاده افزود: ‌81 هزار مترمربع ديگر نيز با تكميل واحدهاي در حال اجرا و يا اجراي طرح هاي تصويب شده به فضاهاي ورزشي دانشجويان دانشگاه آزاد در سراسر كشور افزوده مي شود.
در اين آيين، عمليات اجرايي شهرك فناوري دانشگاه آزاد اسلامي موسوم به 'شفا' با حضور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي كشور در شيراز آغاز شد.
اين شهرك فناوري در مساحت 35 هكتاري و در سايت 185 هكتاري پرديس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز ساخته مي شود.
بنا بر اعلام مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي استان فارس، شهرك هاي فناوري اين دانشگاه با هدف تبديل ايده به محصول مورد نياز جامعه و كاربردي كردن پايان نامه ها و فعاليت هاي پژوهشي ايجاد مي شوند و علاوه بر فراهم آوردن امكان اشتغالزايي براي پژوهشگران جوان به تقويت ارتباط دانشگاه و صنعت منجر مي شوند.
همچنين با حضور حميد ميرزاده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي كشور، عمليات ساخت مجتمع فرهنگي، رفاهي، تفريحي و گردشگري اين دانشگاه در واحد شيراز آغاز شد.
در اين آيين، همچنين ساختمان مسجد و مجتمع فرهنگي پيامبر اعظم (ص) دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز به بهره برداري رسيد.
بنا بر اعلام روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز، اين مسجد و مجتمع فرهنگي كه در زيربنايي به وسعت سه هزار و 150 مترمربع ساخته شده است، بزرگترين مسجد استان فارس محسوب مي شود.
شبستان اين مسجد در طبقه هاي اول و دوم به ترتيب 900 و 350 مترمربع وسعت دارند و 340 متر مربع صحن رو باز، 100 مترمربع وضوخانه و گنبدي با قطر 12 مترمربع و ارتفاع پنج متر و 10 سانتي متر از سقف مسجد از ديگر ويژگي هاي معماري اين بناي فرهنگي و مذهبي است.
در اين آيين همچنين مجتمع ورزشي پورياي ولي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز در فضايي به وسعت سه هزار و 400 مترمربع با ظرفيت يك هزار و 572 صندلي براي تماشاگران و داراي زمين هاي ورزشي ويژه فوتسال، واليبال، هندبال و بسكتبال به بهره برداري رسيد.
سالن هاي كُشتي، ورزش هاي رزمي، بدمينتون و تنيس نيز در سه سالن جنبي اين مجتمع به مساحت دو هزار و 94 مترمربع قرار گرفته است.
در اين آيين همچنين از يادمان شهداي گمنام دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز رونمايي شد.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز در سال 1366 تاسيس شده و در كنار واحد مرودشت، دو واحد جامع دانشگاه آزاد در استان فارس محسوب مي شوند كه در همه حوزه هاي علمي دانشجو مي پذيرند.
اين واحد دانشگاهي كه در جاده ورودي شهر جديد صدرا در شمال غرب شيراز واقع است، هم اينك 21 هزار و 500 دانشجو دارد و تا كنون 50 هزار و 840 دانشجو از آن دانش آموخته شده اند.
394 عضو هيات علمي در اين واحد دانشگاهي در زمينه آموزش دانشجويان در 195رشته فعاليت دارند.
اين واحد دانشگاهي در 70 رشته مقطع كارشناسي، 95 رشته گرايش مقطع كارشناسي ارشد، 29 رشته گرايش دكتراي تخصصي و يك رشته دكتراي حرفه اي (دندانپزشكي) دانشجو مي پذيرد.
2027 /6118 /1876

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس دانشگاه آزاد اسلامي:‌ هيچ واحدي از اين دانشگاه تعطيل نشده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2333) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا