حرف‌های بامزه علی پروین درباره یک برند ملی/کفش خوب بدید؛استقلال و پرسپولیسی می‌پوشن!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛علی پروین در بازدیدش از قدیمی ترین تولیدکننده کفش در ایران، خاطرات جالبی گفته است. او از آشنایی اش با این کفش ها گفته:«یک زمان مؤسس کفش ملّی که روحشان شاد، یک ویلا در لواسان ساختند و با اتوبوس بچه های محصل را از مدارس مختلف به آنجا می بردند تا بچه ها تفریح کنند، هر چند آن ویلا در حال حاضر به یک ساختمان کلنگی تبدیل شده است، امّا هر وقت آن ویلا را می بینم یاد ایشان می افتم. این موضوع را گفتم  که بدانید از خیلی سال پیش کفش ملّی را   می شناسم. از طرفی اصلاً نمی دانستم آقای صالحی مدیر عامل این مجموعه شده است، وقتی متوجه شدم، آمدم تا او را ببینم البته آقای صالحی دوست و رفیق چند ساله من است، او مدیر موفق و کار بلدی است.»علی پروین وقتی متوجه شد دکتر اسلامیان ریاست صندوق بازنشستگی کشور را عهده دار است و گروه صنعتی نیز یکی از زیر مجموعه های این صندوق است، ادامه داد:« واقعاً شخصیت آقای اسلامیان را دوست دارم. او از مدیران بسیار توانمند و موفق است که موفقیت های او در فوتبال را هنوز از یاد نبرده ایم. تا زمانی که او در سپاهان اصفهان مسئولیت داشت، این تیم قهرمان لیگ برتر میشد، او در فوتبال اصفهان و حتی کرمان تحول بسیاری ایجاد کرد. در حال حاضر هم که از فدراسیون فوتبال حمایتهای بسیاری می کند.به هر حال اسلامیان مدیر بزرگی است و امیدوارم هر کجا است، موفق باشد. البته فکر نکنید، الان که آمده ام اینجا این حرفها را می زنم، نه خیر، من ایشان را از زمانی که سپاهان بودند، می شناسم و همانطور که گفتم شخصیت او را دوست دارم.»

او درباره قدمت کفش ملّی گفت:« حدود ۶۰ سال است این نشان را می شناسم. چند سال پیش کفش ملّی کارخانه ای در منطقه مهرآباد تهران داشت که الان شنیدم، مدّت ها پیش تعطیل شده است.اگر حمایتها از کفش ملّی به خوبی انجام می گرفت، حتماّ آن کارخانه با آن پیشینه هنوز فعال بود.سر مربی سابق تیم ملّی و پرسپولیس اضافه کرد:« حالا که قصد دارند، تولید را سر وسامان بدهند، کاش کاری کنند این کفش های ملّی آنقدر با کیفیت باشد که همه مردم ازآن استفاده کنند. کفشهای ما اگر کمی با وسواس و دقت بیشتری تولید شود، دیگر کسی حاضر نیست به دنبال خرید کفش ایتالیایی برود تا مجبور باشد، ۲ یا شاید هم ۳ میلیون تومان بابت آن هزینه کند. مطمئنم همه کفش‌های تولید خودمان را مصرف خواهند کرد.»پروین در پاسخ به این سئوال که آیا از محصولات و تولیدات داخلی خصوصاً کفش استفاده می کند یا خیر، پاسخ گفت:«من بیشتر مواقع از تولیدات داخلی استفاده می کنم، کفش‌های تولید داخل هم به پا می کنم، منتها محمد پروین دائم برای ما کفش‌های خارجی می خرد ( می خندد ) کت و شلوار خارجی برای من می آورد ( دوباره می خندد )»
علی پروین که به سلطان فوتبال ایران شهره شده است، همچنین در مورد استفاده مدارس فوتبال و فوتبالیست ها از محصولات ورزشی کفش ملّی گفت:« همانطور که گفتم از ۶۰ سال پیش کفش ملّی را می شناسم، کفش ملّی در ایران خیلی معروف است، منتها باید کیفیت کفشها ( خصوصاً ورزشی ) را ارتقاء دهند و بهتر کنند. چرا که این نشان در ورزش هم می تواند بسیار درخشان ظاهرشود، اگر کفشهای با کیفیت ورزشی تولید شود، ورزشکاران ما هم می توانند از آنها استفاده کنند. چه ایرادی دارد فوتبالیستهای ما از کفش ملّی استفاده کنند. شناسنامه فوتبال ایران بنام باشگاه راه آهن است، شناسنامه صنعت کفش و تولید ملّی نیز بنام کفش ملّی است. امیدوارم به کمک آقایان اسلامیان، نیک کار، و صالحی کیفیت کفشهای ملّی هر روز بهتر شود و همه مردم، ورزشکاران، هنرمندان و همه اقشار جامعه از این محصولات استفاده کنند.من الان متوجه شدم که آقای نیک کار هم در این مجموعه مسئولیت دارد، در خصوص ایشان هم باید بگویم که او مدیر بزرگ و از رفقای قدیمی من است .

قرار بود رئیس فدراسیون فوتبال شود، فقط نمی دانم چرا نشد؟ به هر حال رئیس فدراسیون فوتبال از طریق رابطه انتخاب می شود، البته آقای صالحی بهتر می دانند که نذاشتند یا نشد... ( می خندد )در جریان دیدار پروین و صالحی، مدیر عامل گروه صنعتی ملّی خبر از طراحی و تولید کفشی با نام علی پروین داد تا در اذهان ماندگار شود. او در این باره اشاره کرد:« کفش پروین هم می پوشیم.(می خندد ) اگر کفش با کیفیتی باشد، پرسپولیسی ها و استقلالی ها هم آن را تهیه می کنند، چرا که هواداران آبی هم به بنده لطف دارند. »پیشکسوت سرخ های پایتخت و تیم ملّی کشورمان در پایان گفت:« انصافاً کیفیت کفشها نسبنت به گذشته قابل مقایسه نیست و رشد چشمگیری داشته، امّا هنوز جای کار دارد. فکر نمی کنم در صنعت کفش کسی سابقه کفش ملّی را در ایران داشته باشد، این سابقه بسیار طولانی است . من هم آمده ام همکاری کنم و هر کاری از دستم برای کفش ملّی ، آقای اسلامیان، آقای نیک کارو آقای صالحی بر بیاید دریغ نمی کنم تا به امید خدا تولید را افزایش دهیم. دنبال پول هم نیستم، چون اگر دنبال پول بودم وضعیتم خیلی فرق می کرد. به هر حال امیدوارم همه دست به دست هم دهیم تا این کفش ملّی را به جایگاه واقعی اش برسانیم .» 

251 251


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حرف‌های بامزه علی پروین درباره یک برند ملی/کفش خوب بدید؛استقلال و پرسپولیسی می‌پوشن!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-233988) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین