کشف مجسمه 15هزار ساله گاومیش در غاری در فرانسه

برترین ها: احتمالا آن چه را که می بینید باور نخواهید کرد. گاومیش کوهان دار بسیار زیبا، باورنکردنی، قوی و پر از مقاصد مذهبی است. سه برادر نوجوان «Bégouen» وقتی در سال 1912 در غار «Tuc d'Audoubert» در جنوب غربی فرانسه در حال گشتن بودند و تصادفا با این مجسمه گاومیش مواجه شدند و غرق شگفتی شدند. مطالعات سن یابی نشان می دهد این مجسمه ها 15 هزار سال قدمت دارند!

این غار در جنوب غربی فرانسه قرار دارد و بخشی از شبکه معابر زیرزمینی است که به سه غار تقسیم می شود و غار «Tuc d'Audoubert» در غرب قرار دارد. این سه غار شامل انواع آثار هنری ماقبل تاریخ از جمله حکاکی های سنگی، نقاشی و مجسمه سازی در غار می شود، که بهترین و زیباترین آن ها مجسمه یک جفت گاومیش است که به زیبایی کنده کاری شده است.

این نقش برجسته زیبا 60 سانتیمتر طول، 45 سانتیمتر ارتفاع و حدود 7-10 سانتیمتر عمق دارد، در خاک رس طراحی شده و در سطح آن در نهایت از گل مرطوب استفاده شده تا صاف شود. نشانه هایی از دست هنرمند و ابزارهایی که برای کشیدن جزئیات صورت و یال استفاده شده هنوز هم به وضوح قابل مشاهده هستند. یال و کوپال گاومیش با استفاده از ابزار اما فک آن توسط ناخن انگشت هنرمند حکاکی شده است. هردو جانور توسط یک سنگ مرکزی پشتیبانی می شوند و به طرز باورنکردنی خوب حفظ شده اند، اگرچه خشکی زیاد باعث شده ترک هایی روی سطح بدنشان ظاهر شود. مجسمه ها روی زمین و در فاصله 650 متر از ورودی غار قرار دارند.

این غار اواخر قرن 17 و اوایل قرن 18 شناخته شده اما نقش برجسته گاوها در سال 1912 کشف شد. این سه غار متعلق به خانواده «Count Begouen» است و درهای آن به روی عموم بسته است تا از آسیب گردشگران در امان باشد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کشف مجسمه 15هزار ساله گاومیش در غاری در فرانسه» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( برترین ها ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-234000) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : برترین ها