پرسش و پاسخ‌های رایج برای تجربه یک بارداری موفق

سلامت نیوز: یک حقیقت مسلم این است که: برای بارداری؛ مادر باید از قبل از لحاظ عاطفی آماده داشتن فرزند باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه، برای برنامه ریزی پیش از بارداری، در مورد وضعیت سلامتی کلی بدن، وضعیت واکسیناسیون و روش‌های پیشگیری از بارداری که تا به حال استفاده کرده‌اید، باید با پزشکتان یک برنامه ویزیت پزشکی را ترتیب دهید.


در اینجا برخی از پرسش و پاسخ‌های رایج قبل از اقدام به باردار شدن بیشتر معرفی شده است:


چه نوع روش پیشگیری از بارداری را استفاده کرده‌اید؟
اگر مصرف شما قرص‌های ضد بارداری خوراکی بوده است، پزشک شما ممکن است پیش از شروع تلاش برای باردار شدن، یک دوره بینابینی بدون مصرف قرص را به شما توصیه کند.


بیماری مزمنی را تجربه می‌کنید؟
اگر دچار بیماری مزمنی مانند دیابت، آسم یا فشار خون بالا هستید، باید پیش از تلاش برای باردار شدن، این بیماری‌ها را تحت کنترل در آورید. در برخی از موارد، پزشک ممکن است پیش از تلاش برای باردار شدن دوز داروهای شما را تغییر دهد یا نوع آن‌ها را عوض کند.


آیا مکمل خاصی مصرف می‌کنید؟
در مورد مصرف مکمل‌های در دسترس، باید با پزشکتان آن را در میان بگذارید. او ممکن است توصیه کند پیش از تلاش برای باروری تغییر دوز یا قطع کردن کامل این داروها را توصیه کند.


آیا سابقه خانوادگی بیماری خاصی دارید؟
گاهی سابقه پزشکی خانوادگی - یا سابقه پزشکی همسرتان- خطر ابتلا کودک برخی از بیماری‌ها یا نقائص هنگام تولد را افزایش دهد. اگر اختلالات ژنتیکی مایه نگرانی باشد، پزشک شما ممکن است شما را برای ارزیابی پیش از بارداری به متخصص مشاوره ژنتیک ارجاع دهد.


سن شما چقدر است؟
به گزارش mayoclinic پس از 35 سالگی، خطر مشکلات باروری،‌ سقط خودبه خودی جنین و برخی اختلالات کروموزومی افزایش می‌یابد. برخی از مشکلات مربوط به بارداری نیز، مانند دیابت بارداری، در مادران مسن‌تر شایع‌تر است. پزشک شما ممکن است به شما کمک کند این خطرات را در چشم انداز داشته باشید.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرسش و پاسخ‌های رایج برای تجربه یک بارداری موفق» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( سلامت نیوز - سلامت ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-234052) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : سلامت نیوز - سلامت