بهره برداري از هشت طرح بهداشتي و درماني در گنبدكاووس آغاز شد

به گزارش خبرنگار ايرنا، در مراسم بهره برداري از اين طرح ها كه عصر شنبه در مركز تخصصي دندانپزشكي بيمارستان طالقاني گنبدكاووس با حضور امام جمعه، معاون فرماندار ويژه و برخي مسئولان و خيرين حوزه سلامت اين شهرستان برگزار شد، بهره برداري از هشت طرح حوزه بهداشت و سلامت آغاز شد.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان گنبدكاووس دراين مراسم مجتمع آموزش عالي سلامت، مركز تخصصي دندانپزشكي، افزايش تخت هاي ويژه دو بخش ان آي سي يو و پي آي سي يو بيمارستان طالقاني، درمانگاه فوق تخصصي و تخصصي بيمارستان شهداي 12 دي، شيمي درماني و زايشگاه بيمارستان پيامبر اعظم (ص) و آي سي يو شماره 2 بيمارستان مطهري هشت طرح افتتاحي حوزه بهداشت و سلامت اين شهرستان برشمرد.
رسول صلاحي گفت: براي عمليات اجرايي اين طرح ها كه هفت طرح در سال 94 و يك طرح درسال 95 انجام شده درمجموع 30 ميليارد و 300 ميليون ريال از اعتبارات ملي، استاني و كمك هاي خيرين هزينه شده است.
وي افزود: ساختمان مركز تخصصي دندانپزشكي بيمارستان طالقاني توسط يكي از خيرين اين شهرستان به نام مسعود اكبري اهدا شده است ضمن اينكه براي تعمير و تجهيز اين مركز در مجموع كه فعلا داراي پنج يونيت دندانپزشكي عمومي، تخصصي و اطفال است، يك ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه شده است.
دكتر صلاحي اضافه كرد: مجتمع آموزش عالي سلامت گنبدكاووس نيز براي نخستين بار دراين شهرستان با پذيرش 21 دانشجو در رشته كارداني 'تكنسين سلامت دهان' و از طريق آزمون سراسري راه اندازي شده و قرار است در آزمون سراسري سال جاري نيز 20 دانشجو جديد پذيرش نمايد.
حجت الاسلام و المسلمين محمدحسين سبحاني امام جمعه گنبدكاووس نيز دراين مراسم از زحمات مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و مسئولان استاني و شهرستاني در انجام طرح هاي حوزه بهداشت و سلامت اين شهرستان قدرداني كرد.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در سفر روز شنبه خود به استان گلستان علاوه بر افتتاح حضوري فاز دوم بيمارستان رسول اكرم شهرستان كلاله و بيمارستان فاطمه زهرا(س) شهرستان مينودشت در شرق استان گلستان، با حضور در گرگان مركز استان گلستان و به صورت متمركز و از طريق ويدئو كنفرانس چندين پروژه بهداشتي درماني را در مناطق مختلف استان از جمله در شهرستان گنبدكاووس افتتاح كرد.
شهرستان گنبدكاووس با 360 هزار نفر جمعيت درشرق استان گلستان واقع است و درحال حاضر هفت بيمارستان دولتي، نيمه دولتي و خصوصي دارد كه به جز دو بيمارستان، بقيه آنها از قدمت بالايي برخوردارند.
/3039/1860

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره برداري از هشت طرح بهداشتي و درماني در گنبدكاووس آغاز شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2367) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا