دانشگاه محقق اردبيلي با دانشگاه كايرنياي قبرس تفاهم نامه همكاري امضا كرد

دكتر رضا عبدي ، رييس گروه همكاري هاي علمي و بين المللي گفت: در ديدار با رييس دانشگاه كايرنياي قبرس همكاري در زمينه هاي مختلف مورد تاكيد قرار گرفت و با توجه به هماهنگي هاي قبلي تفاهم نامه همكاري به امضاي طرفين رسيد.
وي روز شنبه افزود: در ديدار با مسوولان دانشگاه يوكلانشاير قبرس در شهر نيكوزيا نيز امكان همكاري دو دانشگاه بررسي و قرار شد تماس مسوولان دو دانشگاه براي آشنايي بيشتر با ظرفيت هاي موجود و آغاز همكاري احتمالي ادامه يابد.
عبدي اظهار كرد: در جريان اين سفر در ضيافت شام دكتر رضا زبيب سفير جمهوري اسلامي ايران در قبرس نيز در زمينه
شرايط خاص همكاري با دانشگاه هاي قبرس بحث و تبادل نظر شد.
رييس گروه همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه محقق اردبيلي با بيان اينكه در حاشيه سفر به قبرس همراه با دكتر عبدالرضا راشد رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران ، با پروفسور محمد آك رييس دانشگاه استانبول در شهر استانبول ديدار و گفت و گو شد گفت: در اين ديدار طرفين نسبت به آغاز همكاري ابراز علاقه كرده و خواستار هموارسازي بسترهاي لازم شدند.
دانشگاه محقق اردبيلي در سال 1357 با نام آموزشكده كشاورزي و با پذيرش 38 دانشجو در رشته كشاورزي عمومي فعاليت هاي آموزشي خود را آغاز كرد ، اين مركز آموزش عالي در سال 1371 از دانشگاه تبريز منتزع و مدتي به صورت مجتمع آموزش عالي به فعاليت خود ادامه داده و در سال 1372 با تبديل آن به دانشگاه با عنوان دانشگاه محقق اردبيلي موافقت شد.
اين دانشگاه در 201 رشته تحصيلي داkشجو پذيرش كرده و در حدود 11 هزار نفر دانشجو دارد كه در 11 دانشكده مشغول
به تحصيل هستند و هم اكنون داراي 278 عضو هيات علمي است.
6018
از اين تعداد 40 رشته در مقطع دكتري ، 84 رشته در مقطع كارشناسي ارشد و بقيه در مقطع كارشناسي و كاردان

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه محقق اردبيلي با دانشگاه كايرنياي قبرس تفاهم نامه همكاري امضا كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2398) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا