نیروی دریایی ایران رزمایشی مشترک با ناوهای پاکستانی برگزار می‌کند

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از تسنیم، دریادار «حبیب‌الله سیاری» در برنامه من طهران شبکه خبری العالم گفت: امروز ما میزبان ناوگروهی از کشور پاکستان هستیم که در بندرعباس پهلو گرفته است.
وی افزود: ما به‌مدت 3 یا 4 روز میزبان این ناوگروه هستیم، و در روز آخر هم رزمایشی یک‌روزه با ناوهای کشور پاکستان در منطقه انجام می‌دهیم.
دریادار سیاری با اشاره به برنامه‌های متعدد نیروی دریایی جمهوری اسلامی در طول سال برای دید و بازدید ناوگروه‌های کشورهای منطقه و فرامنطقه گفت: علاوه بر این، بازدید ناوهای ما از بنادر کشورهای منطقه در دستور کار است، که به‌موقع اعلام خواهد شد.
دریادار سیاری اظهار داشت: رفت و آمد ناوگروه‌ها به‌عنوان ناوگروه‌های صلح و دوستی در دریای جنوب و دریای شمال طبق برنامه‌ریزی‌ها در حال انجام است.
وی درباره مأموریت ناوگروه‌ها در آبهای بین‌المللی، گفت: در برنامه اعزام ناوگروه‌ها به آبهای بین‌المللی، علاوه بر دنبال کردن موضوع تأمین امنیت خلیج عدن و باب المندب برای کشتی‌های تجاری و نفت‌کشهای خود، ناوهای ما از بنادر کشورهای منطقه به‌عنوان ناوگروه‌های صلح و دوستی بازدید می‌کنند.
دریادار سیاری اظهار داشت: ظرف 2 یا 3 ماه گذشته، ناوگروهی را داشتیم که در یکی از بنادر شرقی هندوستان در خلیج بنگال در مراسم سالگرد استقلال هندوستان حضور داشت، که بسیار مورد توجه بود و ما با صلابت و آمادگی کامل و تمام به‌خاطر احترام به کشور دوست خود هند در آنجا حضور یافتیم.
دریادار سیاری تأکید کرد: ناوگروه چهلم ما هم‌اکنون در خلیج عدن و باب المندب مشغول انجام گشت و برقراری امنیت است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیروی دریایی ایران رزمایشی مشترک با ناوهای پاکستانی برگزار می‌کند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2449) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین