لاریجانی اصراری به ارائه گزارش روند اجرای برجام در مجلس ندارد

به گزارش قدس آنلاین، جواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به زمان ارائه گزارش 3ماهه اجرای برجام از سوی دولت به مجلس، گفت: ما هرروز و به‌طور مکرر پیگیر ارائه گزارش روند اجرای برجام از سوی دولت به کمیسیون امنیت هستیم و تعدادی از اعضای کمیسیون درباره گذشتن زمان ارائه گزارش دستگاه دیپلماسی از روند اجرای برجام طبق مصوبه مجلس تذکر داده‌اند.
وی با بیان "ما تأکید داریم که گزارش نحوه اجرای برجام در مجلس نهم ارائه و قرائت شود" افزود: متأسفانه آقای لاریجانی که در جایگاه رئیس مجلس و عضو کمیته نظارت بر اجرای برجام قرار دارد، در زمینه ارائه گزارش اجرای برجام به کمیسیون امنیت تأکیدی ندارد؛ آقای لاریجانی باید نمایندگان را توجیه کند و حمایت‌های لازم را در این موضوع از آنها داشته باشد، اما شواهد و قرائن این حمایت‌ها را نشان نمی‌دهد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس اضافه کرد: این انتقاد به آقای لاریجانی وارد است که هیچ پیگیری‌ برای برگزاری جلسه و ارائه گزارش از روند اجرای برجام به مجلس نداشته است؛ رئیس مجلس اصراری بر این ندارد که گزارش اجرای برجام به صحن مجلس و یا کمیسیون امنیت بیاید.
کریمی‌قدوسی با تأکید بر اینکه می‌بایست در کمیته‌ای که آقایان روحانی، ظریف، عراقچی و سایر افراد عضو هستند، آقای لاریجانی بر ارائه گزارش اجرای برجام به قوه مقننه تأکید داشته باشد، گفت: عملاً شاهد این کار از سوی آقای لاریجانی نیستیم، براساس قانونی که ایشان بر آن اصرار داشت و در 20 دقیقه‌ بدون داشتن نقاط قوت کافی تصویب شد، امروز باید جبران گذشته را در قضایا داشته باشد، از وی انتظار است که واقعیت‌های برجام را دقیق مطرح کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: آقای لاریجانی باید از جایگاه رئیس قوه، حق نمایندگان را پیگیری و براساس قانون عمل کند، زیرا وی برای ریاست مجلس از نمایندگان رأی می‌گیرد‌ و موظف به پیگیری مطالبات آنهاست.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لاریجانی اصراری به ارائه گزارش روند اجرای برجام در مجلس ندارد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2450) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین