شاهزاده سعودی: طرفدار افزایش بهای نفت هستیم

شاهزاده سعودی در مصاحبه ای كه شبكه خبری بلومبرگ با وی انجام داد، گفت: ما طرفدار افزایش بهای نفت هستیم، اما كاهش قیمت، نگرانی جدی برای عربستان ایجاد نمی كند.
محمد بن سلمان مدعی شد: در صورتی كه بهای نفت به 60 یا 70 دلار برسد، توسعه عربستان سریع تر اتفاق می افتد؛ اما جدال بر سر قیمت نفت، مشكل عربستان نیست، بلكه این مساله، مشكل كشورهایی است كه تحت تاثیر تغییر قیمت نفت قرار می گیرند.
وی نامی از كشورهای مورد ادعای خود نبرد.
وی افزود: ما برنامه های خاص خودمان را داریم كه برای اجرای آن نیازی به بهای بالای نفت نیست.
به گزارش شبكه خبری بلومبرگ، نظر به اینكه تولید كنندگان نفت و در صدر آنها عربستان و روسیه فردا (یكشنبه) در دوحه در مورد فریز تولید در حدود سطح فعلی گفت و گو می كنند، همه چشم ها به پایتخت قطر دوخته شده است.
شاهزاده سعودی گفت كه عربستان با فریز تولید خود موافقت نمی كند، مگر اینكه تولید كنندگان دیگر در نشست اوپك در این زمینه به توافق دست یابند.
در همین حال، هدف از گفت وگوهای دوحه، جلوگیری از عرضه بیش از حد نفت است كه به دلیل تولید بیش از تقاضا، افزایش یافته است. هم اكنون به میزان یك میلیون و 500 هزار بشكه در روز بیش از تقاضا، نفت تولید می شود.
مازاد عرضه نفت خام در بازارها موجب كاهش 70 درصدی قیمت این كالا از اواسط سال 2014 شده است.
برگزاری نشست دوحه، نخستین اقدام مشترك تولیدكنندگان اوپك و غیر اوپك در 15 سال گذشته است، هر چند ایران از شركت در این گفت وگوها خودداری و اعلام كرده است كه می خواهد تولید نفت خود را به سطح پیش از تحریم ها برساند.
صادرات نفت ایران كه در اواسط سال 2012 معادل 2 میلیون و 500 هزار بشكه در روز بود، به دلیل تحریم ها به یك میلیون و یكصد هزار بشكه در روز كاهش یافت.
خاورم**9377**9109**1144

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شاهزاده سعودی: طرفدار افزایش بهای نفت هستیم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2528) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا