80درصد زايمان ها نيازمند عمل سزارين نيستند

دكتر ليدا حيدري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با بيان اينكه در سال گذشته 42 درصد زايمان هاي صورت گرفته در اين بيمارستان سزارين بوده است، افزود: در عمل سزارين به دليل اينكه نوزاد با روند طبيعي به دنيا نمي آيد مي تواند براي نوزاد و مادر عوارضي داشته باشد از اين رو نيازمند فرهنگسازي براي ترويج زايمان طبيعي در جامعه هستيم.
وي با اشاره به اينكه يكي از دغدغه هاي مادران براي تولد فرزند، درد زايمان است، ادامه داد: از اين رو در اين بيمارستان بخش زايمان بي درد راه اندازي شده و سطح درمانگاه مامايي بيمارستان جهت كنترل هاي حاملگي بطور مرتب و استاندارد ارتقا يافته است.
دكتر حيدري شايع ترين اعمال جراحي انجام گرفته در اين بيمارستان را به ترتيب كاتاراكت، سزارين، هيستركتومي، شكم حاد و جراحي هاي اورولوژي عنوان كرد.
وي اضافه كرد: بيمارستان 29 بهمن تبريز كه وابسته به سازمان تأمين اجتماعي است در زمينه ارائه خدمات درماني تخصصي و فوق تخصصي در بخش هاي زنان و زايمان، نوزادان، NICU، اطفال، جراحي هاي عمومي و چشم، ICU، داخلي، دياليز و ارائه خدمات سرپايي در كلينيك هاي تخصصي و واحدهاي پاراكلينيك به بيماران تحت پوشش سازمان و ساير مراجعان فعاليت مي كند.
جراح و متخصص بيماري هاي زنان و زايمان افزود: با الگو قرار دادن شاخص هاي كيفي ملي و بهبود مستمر كيفيت خدمات در سيستمي پاسخگو با ارائه خدمات درماني ايمن در جلب رضايت و اعتماد سازي بيماران تلاش مي كنيم و توانسته ايم طي دو سال متوالي رتبه برتر كشوري را در نظرسنجي بيماران بستري در بين بيمارستان هاي تامين اجتماعي را از آن خود كنيم.
وي از جمله آزمايش هاي تخصصي كه در اين بيمارستان انجام مي شود را دابل ماركر، تريپل ماركر، پانل تيروئيد، تمامي پانل هورمون هاي جنسي، تومور ماركر، پانل هپاتيت و HIV، پانل Torch وتست هاي اختصاصي كارديولوژي، روماتولوژي و انكولوژي برشمرد.
دكتر حيدري با بيان اينكه يكي از شايع ترين سرطان ها در جهان سرطان سينه است، گفت: از اين رو دستگاه ماموگرافي با هزينه 10 ميليارد ريال براي بيمارستان خريداري شده و در ماه هاي آينده راه اندازي مي شود.
وي با اشاره به اينكه اين بيمارستان در دهه 40 تاسيس شده است، گفت: با توجه به قدمت بناي اين بيمارستان سازمان تامين اجتماعي با همكاري بخش بيمارستان سازي كشور اتريش در شهرك خاوران تبريز اقدام به ساخت بيمارستان جديد با استانداردهاي روز جهاني كرده است.
رئيس بيمارستان 29 بهمن تبريز از جمله برنامه هاي اين بيمارستان در سال جاري را ارتقاي اورژانس بيمارستان، ارتقاي درمانگاه مامايي در سطح فوق تخصصي، تلاش براي دريافت لوح دوستدار مادر، ارتقاي سطح ICU با جذب پزشك، ايجاد درمانگاه هاي تخصصي و فوق تخصصي، راه اندازي كلينيك ديابت، افزايش اعمال جراحي به روش غير تهاجمي(لاپاراسكوپي) برشمرد.
6120/518

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «80درصد زايمان ها نيازمند عمل سزارين نيستند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2532) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا