نماينده ولي فقيه در گلستان؛ وزير بهداشت دولت تدبير و اميد را از عقب نشيني برحذر داشت

به گزارش ايرنا آيت الله سيد كاظم نورمفيدي عصر شنبه در حاشيه مراسم بهره برداري از طرح هاي حوزه سلامت استان گلستان در تالار فخرالدين اسعد گرگان كه شماري زيادي از مسئولان و اقشار مختلف مردم اين استان حضور داشتند، افزود: به تازگي مطلع شدم از كناره گيري و دوري از صدارت سخن گفته ايد كه از (شنيدن) آن بسيار ناراحت شدم.
عضو مجلس خبرگان رهبري خطاب به وزير بهداشت و درمان اظهار داشت: چه مطلبي و چه فشاري بوده كه گفته ايد در دولت بعد به عنوان وزير يا كانديداي رياست جمهوري حضور نخواهيد داشت؟ معلوم مي شود اين حرف ها را تحت فشار زده ايد.
آيت الله نورمفيدي با يادآوري پيشينه خانوادگي و سادات بودن وزير بهداشت و درمان همچنين گفت: به شما عرض مي كنم كه اجدادتان در خيلي فشارها كه سخت تر از شرايط كنوني هم بوده است، هيچ وقت ميدان را خالي نكردند و شما نيز فرزند همان آبا و اجداد هستيد كه در مدت زمان كوتاه توانسته ايد خدمات پررنگ و بزرگي انجام دهيد لذا كناره گيري براي شما معنا و مفهومي ندارد.
امام جمعه گرگان با اشاره به جمعيت زياد حاضر در تالار فخرالدين اسعد گرگان كه برخي از آنها به دليل نبود صندلي بصورت ايستاده سخنراني را گوش مي كردند، اظهار داشت: من همين جا از اين جمعيت مي خواهم كه نظر خود را در خصوص عملكرد حوزه سلامت و شخص وزير بهداشت و درمان و مطلبي كه بنقل از شما عنوان شده اعلام كنند كه اين سخن با تشويق طولاني مدت و كف زدن حضار به نشانه حمايت از وزير همراه شد.
آيت الله نورمفيدي همچنين با اعطاي لوح تقديري به وزير بهداشت و درمان كه در سين برنامه ها پيش بيني نشده بود از آنچه كه اجراي شايسته نظام سلامت در كشور و استان گلستان ناميد، از هاشمي تقدير كرد.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي امروز شنبه به منظور شركت در چند برنامه كاري از جمله بهره برداري از 12 طرح بهداشتي درماني به استان گلستان سفر كرده است.
استان گلستان به مركزيت گرگان حدود يك ميليون و 850 هزار نفر جمعيت در سطح 14 شهرستان دارد كه دست كم نيمي از آنها در روستا زندگي مي كنند.
اقتصاد گلستان روستامحور مبتني بر نظام كشاورزي است و مطابق داده هاي مركز آمار ايران به عنوان مرجع رسمي آماري، بالاترين شكاف طبقاتي كشور را دارد لذا از اين حيثت جامعه شكننده و آسيب پذير محسوب مي شود.
از جمله ضعف هاي استان گلستان كمبود زيرساخت ها در حوزه سلامت است كه به گفته مديران كشوري و استاني براي جبران آن در دولت تدبير و اميد توجه ويژه اي را به خود معطوف كرده است.
وزير بهداشت و درمان تاكنون چندين بار به استان گلستان سفر و حتي در روستاهاي دورافتاده آن شخصا عمل جراحي انجام داده است.
6204/6203

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماينده ولي فقيه در گلستان؛ وزير بهداشت دولت تدبير و اميد را از عقب نشيني برحذر داشت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2535) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا