امضا قرارداد فروش محصولات فولاد مباركه با ایتالیا

همزمان با سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران قرارداد افزایش فروش محصولات فولاد مباركه با شركت مارچگالی ایتالیا به امضا رسید.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،به نقل از روابط عمومی فولاد مباركه اصفهان مدیر عامل فولاد مباركه درحاشیه امضای توافقنامه شركت فولاد مباركه اظهار كرد:مارچگالیا ایتالیا بزرگترین توزیع كننده فولاد در اروپا است و در ازای این توافقنامه حدود 900 هزار تن محصولات فولاد مباركه به ارزش بیش از 400 میلیون یورو به شركت مارچگالیا ایتالیا فروخته می شود.

سبحانی با بیان اینكه این شركت از گذشته از مجتمع فولاد مباركه محصول خریداری كرده است افزود: در این زمینه توافقنامه افزایش فروش تا سقف ماهانه 80 هزار تن انواع ورق و تا سقف 30 هزار تن اسلب فولاد هرمزگان را به این شركت امضا شد.

وی گفت: پیش از این سهمیه خرید مارچگالیا از فولاد مباركه ماهانه حدود 60 هزار تن بود اما اكنون بر سر افزایش این سهیمه به توافق رسیدیم.

وی افزود: این شركت ورق نورد گرم را از فولاد مباركه خریداری و در كارخانه خود به نورد سرد تبدیل می كند و یا در خطوط لوله سازی مورد استفاده می كند و با تبدیل به گالوانیزه و رنگی در اروپا توزیع می كند.

مدیرعامل شركت فولاد مباركه همچنین با اشاره به هدف گذازری صادرات 2 میلیون تن محصول در سال جاری تصریح کرد: برنامه صادرات سال گذشته 1.5 میلیون تن بود كه 20 درصد بالاتر از برنامه و حدود 1.8 میلیون تن صادرات محقق شد.

در جریان سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران، قرارداد تأمین تجهیزات فنی و خدمات به منظور احداث واحد فولادسازی 1.5 میلیون تنی به ارزش 350 میلیون یورو و قرارداد احداث یك نیروگاه برق 450 مگاواتی بین شركت فولاد بوتیای ایرانیان و شركت دانیلی ایتالیا به امضا رسید.

گفتنی است سه مجموعه فولاد مباركه، فولاد سبا و فولاد هرمزگان متعلق به شركت فولاد مباركه است همچنین فولاد مباركه بزرگترین مجتمع صنعتی كشور و بزرگترین تولیدكننده فولاد تخت در خاورمیانه است.

این مجتمع فولادی با سهم بیش از 50 درصدی در تولید فولاد كشور دارای ارزش فعلی 200 هزار میلیارد ریال است. 

انتهای پیام/م


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضا قرارداد فروش محصولات فولاد مباركه با ایتالیا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2569) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران