استاندار: تخصيص اعتبار استان تهران نيازمند نگاهي جدي تر است

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، سيدحسين هاشمي در مراسم بازديد از سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در جمع مديران و كاركنان اين سازمان گفت:‌ سال 94 را به عنوان سخت ترين سال مالي در ميان سال هاي پس از انقلاب، با همكاري شما بدون مشكل گذرانديم.
وي با اشاره به هنر مديريت دولت در سال گذشته افزود: ‌مديريت سال 94 نشان داد كه با تدبير كارشناسي مي توان با حداقل منابع كشور را اداره كرد.
استاندار تهران با بيان اينكه در سال گذشته 50 درصد بودجه پروژه هاي عمراني تخصيص يافت، گفت:‌ خروج از اقتصاد تك محصولي متكي به نفت و خوداتكايي از شعارهاي ابتداي انقلاب بود كه در دولت يازدهم محقق شد.
هاشمي عنوان كرد:‌ وابستگي به نفت در حال حاضر به كمتر از 25 درصد رسيده است كه دولت در پي كاهش بيشتر آن است و اميدواريم در آينده هرگز به نفت متكي نباشيم.
استاندار تهران با بيان اينكه تحريم هاي ظالمانه عليه ايران در هر كشوري بود آن را فلج مي كرد افزود:‌ ما نه تنها فلج نشديم بلكه در خيلي از بخش ها رشد داشتيم و در برخي از بخش ها توليدات خود را حتي به اروپا صادر مي كنيم.
استاندار تهران با بيان اينكه اقتصاد مقاومتي اين نيست كه اطراف خود حصار بكشيم عنوان كرد: ‌در سال 95 با كشورهاي داراي منافع مشترك تعامل خواهيم داشت.
هاشمي، همكاري همه دستگاه ها براي تحقق اقتصاد مقاومتي را مهم برشمرد و گفت:‌ بايد در اين مسير به دولت كمك كنيم و به گفته مقام معظم رهبري فرماندهي اقتصاد مقاومتي با دولت است.
استاندار تهران توجه به نقش مردم را يكي از شاخصه هاي عملي شدن اقتصاد مقاومتي دانست و تصريح كرد: تجربه نشان داده هر زمان نقش اول را به مردم سپرديم، همچون دوران جنگ تحميلي موفق عمل كرديم.
وي حمايت از سرمايه گذاران داخلي و خارجي را مهم دانست و گفت: نبايد سرمايه گذاران را در بروكراسي هاي غير ضروري گرفتار كنيم.
هاشمي با بيان اينكه سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران از جمله سازمان هاي كليدي در تحقق اقتصاد مقاومتي است گفت:‌ سرمايه نيروي انساني نقش اول را در توسعه دارد و با همكاري سازمان مديريت بايد همه دستگاه ها را حركت داده و اجازه ندهيم با خمودگي پيش روند.
وي ادامه داد: ‌مديران اجرايي استان توانمند هستند و با حداقل منابع اقدامات موثري انجام شده است.
استاندار تهران در با بيان اينكه 50 درصد ماليات كشور و 80 درصد صادرات خدمات فني، مهندسي از استان تهران محقق مي شود گفت:‌ با وجود آنكه هر سال شاهد 6 تا 7 هزار ميليارد تومان افزايش ماليات استان هستيم اما ميزان اعتبار استان تهران كم است و اميدواريم نمايندگان مجلس كمك كنند تا آنچه حق استان است تعلق بگيرد.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار: تخصيص اعتبار استان تهران نيازمند نگاهي جدي تر است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2676) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا