فرهنگ سازي براي نماز رسالت ديني و فرهنگي تمامي مديران است

به گزارش ايرنا،فتاح محمدي عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مديران اجرايي از ظرفيت هاي مختلف موجود در جامعه براي فرهنگ‌ سازي در زمينه گسترش هر چه بيشتر فريضه نماز بهره گيرند.
وي بيان كرد: اقامه نماز جامعه ديني را به كمال مي رساند و جوانان سالم نيز در چنين جامعه اي ديني رشد كرده و پرورش مي يابند.
محمدي اظهار كرد: تلاش شود كه جوانان بيش از پيش از اسرار نماز آگاه شده و فرهنگ عبادت و عبوديت نيز با دين پژوهي در آنان تقويت شود.
وي با اشاره به اينكه سلامت جامعه در گرو فضائل اخلاقي، ديني و معنويت است، عنوان كرد: براي ترويج اين شاخص هاي مهم در جامعه بايد فرهنگ نماز و نيايش نهادينه شود.
محمدي ابراز داشت: عبوديت از همان ابتداي آفرينش انسان وجود داشته و نماز نيز در دين مبين اسلام از اركان سياسي و معنوي و ستون‌ هاي بنيادين براي پذيرش ساير عبادت ها تجلي پيدا ‌كرد.
معاون سياسي، امنيتي و فرهنگي استاندار كهگيلويه و بويراحمد با بيان اينكه متوليان فرهنگي بايد از ابزارهاي مختلف براي فرهنگ سازي در زمينه گسترش هر چه بيشنر فريضه نماز در جامعه استفاده كنند، افزود: در اين راستا مي توان از رسانه ‌هاي پرمخاطب از جمله تلويزيون، راديو و سينما استفاده مناسبي كرد.
محمدي گفت: يكي از موثرترين روش ها در گرايش به اقامه فريضه نماز در جامعه پرورش ريشه‌ هاي فطري آن است كه پرداختن به اين نياز مقدس بر اساس آيات و روايات موجب اصلاح و تعالي جامعه مي ‌شود.
وي بيان كرد: اميد است متوليان امر با اجراي هر چه مطلوبتر برنامه‌ هاي مذهبي و فرهنگي در راستاي نهادينه كردن فريضه نماز گام هاي موثرتري بردارند.
محمدي اظهار كرد: بايد راه شناخت فريضه مهم نماز و سوق دادن جوانان به اقامه آن را در دستور كار قرار داد تا بتوان با جذب قشر جوان آنان را از انواع آسيب‌ هاي اجتماعي در امان نگه داشت.
وي عنوان كرد: نقش مساجد و متوليان آن در شناساندن جايگاه نماز به نسل جوان و داشتن يك تصور درست و معنوي از حضور در مسجد غير قابل انكار است.
محمدي بر لزوم تشويق و ترغيب قشر جوان براي حضور گسترده تر در آيين‌ هاي عبادي و اجتماعي و معرفي كانون‌ هاي فعال مساجد تاكيد كرد.
وي با بيان اينكه كم توجهي به اقامه نماز مي‌ تواند اولين گام فقر معنوي در افراد و زمينه ‌ساز بروز بسياري از نگراني هاي روحي و رواني و بي تفاوتي به مسائل مذهبي شود، ابراز داشت: انتظار مي‌ رود كه مسئولان فرهنگي بيش از پيش فريضه نماز را در جامعه نهادينه كنند.
معاون سياسي، امنيتي و فرهنگي استاندار كهگيلويه و بويراحمد
افزود: تمامي موانع و مشكلات موجود در زمينه ترويج فرهنگ اقامه نماز در اين استان از سوي ستاد اقامه نماز استان جمع بندي و به معاونت سياسي، امنيتي و فرهنگي استانداري اعلام شود.
محمدي خواستار پرهيز از هرگونه موازي كاري از سوي دستگاه هاي اجرايي كهگيلويه و بويراحمد در زمينه ترويج فرهنگ اقامه نماز در اين استان شد.
وي گفت: معاونت سياسي، امنيتي و فرهنگي استانداري كهگيلويه و بويراحمد آماده همكاري و مشاركت لازم در زمينه ترويج فرهنگ اقامه نماز و تحقق برنامه ها و سياست هاي ستاد اقامه نماز استان است.
7535/6162

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ سازي براي نماز رسالت ديني و فرهنگي تمامي مديران است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-2695) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا