فدراسیون کشتی مقصر است یا شورای برون‌مرزی؟!

فدراسیون کشتی مقصر است یا شورای برون‌مرزی؟!

شنبه 17 مهر 1395 0

دیگر ورزش‌ها > کشتی - مسابقات کشتی آزاد و فرنگی پیشکسوتان قهرمانی جهان همه ساله در کشورهای مختلف برگزار و نمایندگان ما با هزینه شخصی به‌مصاف حریفان می‌روند.

به گزارش خبرورزشی/ مهدی شیروانی:  امسال هم قرار بود پيشكسوتان كشتي كشورمان در پيكارهاي جهاني كشتي آزاد و فرنگي به ميزباني فنلاند و لهستان كشتي بگيرند. مسابقات انتخابي پيشكسوتان هم زير نظر فدراسيون كشتي برگزار شد ولي چند روز قبل از اعزام پيشكسوتان به رقابت‌هاي جهاني، فدراسيون كشتي اعلام كرد به دليل مخالفت شوراي ‌برون‌مرزي با حضور در فنلاند و لهستان، اعزام به مسابقات كشتي قهرماني پيشكسوتان جهان منتفي است. به رغم اعلام مخالفت با اين اعزام، باز هم حدود 40 كشتي‌گير پيشكسوت با پرداخت هزينه اعزام از جيب خود، راهي فنلاند شدند و چون فدراسيون‌كشتي به دليل مخالفت شوراي برون‌مرزي، اسامي آنها را به عنوان نمايندگان كشورمان به ميزبان نداده، از وزن‌كشي و كشتي گرفتن آنها جلوگيري شده، حاشيه‌هاي ناخوشايندي بروز كرده كه متأسفانه به هيچ‌وجه در‌ شأن ايران، ورزش ايران، فدراسيون كشتي ايران و پيشكسوتان كشتي ايران نبوده و نيست.
طي ساليان اخير هم بارها اتفاق افتاده كه فدراسيون كشورمان مخالف اعزام پيشكسوتان كشتي به اين رقابت‌ها بوده ولي چون پيشكسوتان با هزينه خودشان راهي اين مسابقات كه جنبه رسمي نداشته و بيشتر حالت تفنني و تشويقي دارد، مي‌شدند، لذا معرفي يا عدم معرفي فدراسيون كشتي چندان تأثيري در كشتي گرفتن يا نگرفتن آنها نداشت. گويا اين بار برخلاف هميشه، شرايطي تحميل شده كه از كشتي گرفتن پيشكسوتان ايراني جلوگيري شده است. فدراسيون ‌كشتي مدعي است شوراي ‌برون‌مرزي با اين اعزام مخالفت كرده و فدراسيون هم اطلاع‌رساني كرده و نفرات مزبور نبايد مي‌رفتند تا چنين هزينه‌اي را متحمل شوند.
اكنون اين اتفاق افتاده، پيشكسوتان كشتي به فنلاند رفته، بدون كشتي گرفتن در مسابقات جهاني، دست از پا درازتر برگشته و بايد به ‌فكر پُر كردن چاله، چوله‌هاي مالي ناشي از صرف اين هزينه بي‌نتيجه چند ميليون توماني باشند. با توجه به بروز اين رويداد متأثركننده، بايد پرسيد شوراي برون‌مرزي مقصر است يا فدراسيون كشتي؟! اگر شوراي برون‌مرزي با اعزام كشتي‌گيران پيشكسوت مخالفت كرده، چرا با اعزام پيشكسوتان وزنه‌برداري به مسابقات جهاني در شهر هين‌شيم آلمان كه امروز به پايان مي‌رسد، مخالفت نكرد؟! آيا گزارشي خاص، باعث مخالفت شوراي‌برون‌مرزي شده كه دو نگاه متفاوت به پيشكسوتان وزنه‌برداري و كشتي داشته و دو تصميم متفاوت گرفته است؟!


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فدراسیون کشتی مقصر است یا شورای برون‌مرزی؟!» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-274039) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی