سه‌شیر با ساوت‌گیت وارد می‌شود

انتخابي جام جهاني 2018 اروپا

سه‌شیر با ساوت‌گیت وارد می‌شود

شنبه 17 مهر 1395 0

فوتبال جهان - تیم‌های سه گروه C، E و F هم امشب در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2018 به میدان می‌روند تا تعداد بازی‌های‌شان به عدد 2 برسد.

روزنامه خبرورزشی / شهراد باغستانی؛ تيم‌هاي سه گروه C، E و F هم امشب در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2018 به ميدان مي‌روند تا تعداد بازي‌هاي‌شان به عدد 2 برسد. آلمان برابر جمهوري ‌چك قرار مي‌گيرد و انگليس با مربي موقتش پذيراي تيم مالت خواهد بود.

گروه C: باز هم فينال يورو 1996
آلمان برابر تيمي به ميدان مي‌رود كه تجربه رقم زدن خاطره‌اي خوب مقابل آن را دارد. جمهوري‌ چك كه احتمالاً نزديك‌ترين تيم به ژرمن‌ها براي صعود از گروه C انتخابي جام جهاني 2018 خواهد بود، يك مرتبه ديگر برابر مانشافت قرار مي‌گيرد. شاگردان يواخيم‌ لو در ديدار اول‌شان كار سختي برابر نروژ نداشتند و از همان روز اول صدر جدول را به نام خودشان زدند اما چك مقابل ايرلند شمالي كه پيشرفت قابل‌ توجهي در ساليان اخير داشته با تساوي بدون ‌گل در خانه خودش متوقف شد. شاگردان ياروليم روي كاغذ از ايرلندشمالي و نروژ شانس بيشتري براي صعود دارند اما تيم مقتدري نشان نداده‌اند. يك امتياز برابر آلمان آنها را راضي خواهد كرد چراكه ديگر آلمان آن تيمي نيست كه سال 2007، 3 مرتبه دروازه‌اش را باز كردند. در رقابت‌هاي انتخابي يورو 2008 آخرين مصاف دو تيم برگزار شد كه چك در خاك آلمان حريف پرآوازه‌اش را غافلگير كرد. در 5 مصاف قبلي دو تيم، 3 مرتبه آلمان و 2 مرتبه چك پيروز شده‌اند و 9 سال است در هيچ ميداني برابر يكديگر مسابقه نداده‌اند. ايرلندشمالي برابر سان‌مارينو قرار مي‌گيرد و اميدوار است اولين 3 امتياز را برابر ضعيف‌ترين تيم گروه به دست ‌آورد. نروژ هم در خانه آذربايجان برابر اين تيم به ميدان خواهد رفت و مي‌خواهد از قعر جدول جدا شود. نروژ در رقابت‌هاي انتخابي يورو آخرين مرتبه برابر آذربايجان با تساوي بدون گل متوقف شد.

گروه E: لهستان - دانمارك‌؛ رقابت صدرنشيني
نمايش‌هاي خوب لهستان در يورو 2016 باعث شد تا روي ياران روبرت لواندوفسكي بيش از پيش حساب باز شود اما بازي اول براي عقاب‌هاي سفيد خوب پيش نرفت و در قزاقستان غافلگير شدند. كسي فكرش را هم نمي‌كرد لهستان دو مرتبه از قزاق‌ها گل بخورد و به تساوي 2-2 برسد. حالا تنها تيم برنده هفته اول يعني دانمارك مهمان لهستان است و بايد براي رسيدن به صدر، اين حريف را شكست بدهند. 6 بازي قبلي لهستان و دانمارك همگي بازي‌هاي دوستانه بوده و وايكينگ‌ها هم عملكرد بهتري داشته‌اند. با وجود اين‌كه لهستان سال 2013 موفق شد 3 بر 2 دانمارك را مغلوب كند اما در 5 ديدار پيش از آن 4 شكست و يك تساوي در كارنامه‌شان برابر اين حريف ثبت شد. لهستان دوباره در ورزشگاه ملي ورشو احيا مي‌شود يا دانمارك به سال‌هاي خوب دهه 1990 باز مي‌گردد؟ روماني هم در نخستين ديدارش برابر مونته‌نگرو متوقف شد و بايد در ارمنستان به ميدان برود. ديداري كه روي كاغذ براي شاگردان كريستف رام آلماني چندان نبايد سخت باشد. مونته‌نگرو و قزاقستان هم برگزار كننده ديگر ديدار اين گروه خواهند بود.

گروه F: رونمايي از مدل جديد انگليس
فوتبال انگليس در فاصله يك ماه و 4 روز از ديدار گذشته برابر اسلواكي تا بازي امشب برابر مالت روزهاي پرتنشي را سپري كرد. سم الردايس با همان يك برد در ثانيه‌هاي پاياني از كار بركنار شد تا گرت ساوت‌گيت به عنوان مربي موقت روي نيمكت سه‌شير بنشيند. شايد در نگاه اول چندان بازي با مالت براي انگليس سخت نباشد و حساسيتي هم نداشته باشد اما براي ساوت‌گيت هر دقيقه حضورش در تيم ملي بزرگسالان انگليس مي‌تواند مهم باشد. مربي جوان سه‌شير مي‌داند در صورتي كه عملكرد خوبي داشته باشد شانس زيادي براي ادامه كار به عنوان مربي دائم خواهد داشت. در ديدار برابر مالت مي‌تواند تمرين پيروزي بكند و خط حمله‌شان هم تمرين گلزني بكند. مالت هم كه در بازي نخستش 5 بر يك برابر اسكاتلند مغلوب شد بيشتر به فكر كمتر گل خوردن است. اسكاتلندِ صدرنشين ميزبان ليتواني خواهد بود. اسكاتلندي‌ها اميد زيادي دارند تا پس از 20 سال دوباره در جام جهاني حضور داشته باشند. ديدار اسلواكي و اسلووني هم مي‌تواند جذابيت‌هاي خاصي داشته باشد. اسلواكي كه خودش را به قدرت‌هاي سطح اول فوتبال اروپا نزديك كرده شانس دوم صعود از اين گروه پس از انگليس است. نكته منفي در كارنامه اسلواكي، شكست در دو ديدار قبلي، در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2010 برابر اسلوواني، است. جالب اينجاست كه اسلواك‌ها آن سال به جام جهاني صعود كردند و تنها همان دو باخت را داشتند.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سه‌شیر با ساوت‌گیت وارد می‌شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر ورزشی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-274072) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر ورزشی