19 تا 22 اردیبهشت؛ برگزاری سی و سومین کنگره رادیولوژی ایران

به گزارش افکارنیوز،

هادی رکنی یزدی، رئیس سی و سومین کنگره رادیولوژی ایران گفت: به دلیل گران بودن تجهیزات رادیولوژی و استهلاک بالا به خصوص دستگاه‌های تشخیص سرطان پستان، جدیدترین تکنولوژی‌های این حوزه به دلیل به صرفه نبودن اقتصادی وارد کشور نمی‌شود و از طرفی چون وزارت بهداشت برای این اقدامات تشخیصی تعرفه‌های اندکی را تعیین کرده است؛ سرمایه گذران نیز رغبتی به واردات جدیدترین دستگاه‌ها ندارند و نتیجه نهایی آن افت خدمت رسانی به بیماران است.دستگاه‌های فرسوده باعث خطاهای تشخیصی و درمانی می‌شود.

رئیس سی‌و‌سومین کنگره رادیولوژی ایران خاطرنشان کرد: به لحاظ علمی رادیولوژیست‌های ایران در جایگاه مناسبی قرار دارند اما باید تلاش‌های علمی و تحقیقاتی را در این حوزه افزایش داد.

رکنی یزدی، استاد رادیولوژی دانشگاه تهران یادآور شد: در تمام حوزه‌های پزشکی، ایران پیشرفت‌های مناسبی داشته که حتی قابل رقابت با سایر کشورها است که اگر وزارت بهداشت حمایت‌های خود را نسبت به جامعه پزشکان که تنها امید و خانه‌شان وزارت بهداشت است‌ را افزایش دهد، می‌توان به پیشرفت‌های بیشتری هم دست پیدا کرد.

رئیس سی‌وسومین کنگره رادیولوژی ایران تغییر نگرش و رفتار وزارت بهداشت نسبت به رادیولوژیست‌ها را مانع فرار مغزها در آینده دانست و گفت: طی سال‌های اخیر نخبه‌ترین پزشکان وارد رشته رادیولوژی می‌شوند اگر به فکر پیشرفت کشور هستیم، باید ایران را به جذاب‌ترین کشور برای نخبگان تبدیل کنیم.

سی و سومین کنگره رادیولوژی ایران 19 تا 22 اردیبهشت در مرکزهمایشهای برج میلاد برگزار می‌شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «19 تا 22 اردیبهشت؛ برگزاری سی و سومین کنگره رادیولوژی ایران» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-274079) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز