فروش تجهیزات نظامی واشنگتن به عراق

به گزارش افکارنیوز،

 وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای موافقت اولیه خود را با فروش تجهیزات نظامی به عراق که ارزش آن بیش از 65 میلیون دلار است، اعلام کرد.

در حالی که خبرها در واشنگتن و بغداد از احتمال آغاز عملیات برای آزادسازی شهر موصل از داعش حکایت دارد، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای موافقت اولیه خود با فروش تجیهزات نظامی به عراق را اعلام کرده است.

بر اساس اعلام این وزارتخانه، وزارت خارجه آمریکا موافقت خود را برای فروش احتمالی هواپیمای ای سی-208 و تجیهزات آموزشی، لجستیکی و حمایتی مرتبط به آن به ارزش 65.3 میلیون دلار به عراق اعلام کرد.

گفته می‌شود که آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا پیشتر درخواست خود را برای دریافت مجوز فروش این تجهیزات را ارائه داده و به اطلاع کنگره آمریکا هم رسانده است.

قرار است آمریکا دو هواپیمای ای سی-208  را به هماره تجیهزات مرتبط به آن، به عراق بفروشد.

 عراق در سال 2008 سه فروند هواپیما از این مدل و سه هواپیمای مدل سی- 208 را خریده بود.

به گفته وزارت خارجه آمریکا، موافقت اولیه این وزارتخانه برای فروش تجیهزات مذکور، به معنای نهایی شدن فروش نیست و باید روال قانونی آن طی شود.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فروش تجهیزات نظامی واشنگتن به عراق» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( افکار نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-274101) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : افکار نیوز